Nieprawdopodobne, co zrobił 16-latek. Bramka marzenie z połowy boiska [WIDEO]

Nieprawdopodobne bramki zdarzają się nawet w II lidze, o czym przekonaliśmy się w sobotę (25 listopada). 16-letni Cyprian Popielec otworzył wynik meczu KKS 1925 Kalisz - Zagłębie II Lubin strzałem z połowy boiska.

Jakub Fordon
bramka Cypriana Popielca Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: bramka Cypriana Popielca
W polskiej II lidze rozpoczęła się runda rewanżowa jeszcze przed przerwą zimową. W Kaliszu walczący o awans KKS 1925 podejmował drugi zespół Zagłębia Lubin. Goście plasują się w środku stawki i muszą skupić się głównie na walce o utrzymanie, ponieważ mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

W Kaliszu lubinianie nie zdobyli punktów, mimo że to oni otworzyli wynik meczu. W efektownym stylu zrobił to 16-letni Cyprian Popielec, który doskonale wypatrzył złe ustawienie bramkarza.

Z tego powodu pomocnik zdecydował się na strzał z własnej połowy. Piłka znalazła drogę do siatki, a z interwencją spóźnił się Maciej Krakowiak. Dzięki temu w fenomenalnym stylu Zagłębie wyszło na prowadzenie w 35. minucie spotkania.

Przyjezdni krótko cieszyli się z dobrego wyniku, bo trzy minuty później do remisu doprowadzili gospodarze. Ci ostatecznie zwyciężyli 3:1, bo po przerwie bramki zdobywał już tylko KKS.

Po tym zwycięstwie kaliszanie zajmują drugie miejsce w tabeli. Na 10. pozycji jest Zagłębie, które mimo porażki zostawiło po sobie pozytywne wrażenie, a 16-letni Popielec na pewno trafi pod obserwację wielu skautów.

Przeczytaj także:
Duża niespodzianka i niedosyt w Częstochowie. Fatalna skuteczność Rakowa

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!