Dwa gole w hicie. Włosi piszą o Polaku

Juventus FC w hicie Serie A zremisował 1:1 z Interem Mediolan. Mecz w podstawowym składzie rozpoczął Wojciech Szczęsny, a z ławki wszedł Arkadiusz Milik. Sprawdź, jak Włosi ocenili Polaków.

Łukasz Witczyk
Wojciech Szczęsny Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Mecz na szczycie Serie A pomiędzy Juventusem FC i Interem Mediolan nie był porywającym widowiskiem. Obie drużyny dobrze grały w defensywie i na niewiele pozwalały swoim przeciwnikom. Najlepiej świadczą o tym statystyki: gospodarze oddali jeden celny strzał, a goście cztery.

Juventus w 27. minucie objął prowadzenie po trafieniu Dusana Vlahovicia, ale tego wyniku nie utrzymał długo. Sześć minut później było już bowiem 1:1, a gracze Interu cieszyli się z gola strzelonego przez Lautaro Martineza.

Całe spotkanie w barwach Juventusu rozegrał Wojciech Szczęsny. Z kolei Arkadiusz Milik był rezerwowym i na boisku pojawił się w 80. minucie. Włoskie media, oceniając ich występ, były jednomyślne. Szczęsny zasłużył na "szóstki" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "jedynka" to gra poniżej krytyki, a "dziesiątka" - klasa światowa. Milik natomiast grał zbyt krótko, by zostać ocenionym.

"Niewiele mógł zrobić przy golu dla Interu. Reszta potoczyła się jak zwykle" - uargumentował włoski Eurosport. "Był uważny i pewny siebie przy pierwszych dwóch okazjach Martineza. Potem nie mógł nic zrobić. W sumie przez cały mecz nie był zbyt zajęty" - dodał "Sport Mediaset".

Tego samego zdania był portal corriere.it, który też ocenił, że Szczęsny nie miał szans na skuteczną interwencję przy golu Martineza. "Nie miał żadnej prawdziwej obrony" - dodał serwis juventusnews24.com.

Po remisie Inter Mediolan nadal jest liderem Serie A, a w swoim dorobku ma 32 punkty. Juventus jest drugi i wywalczył dotąd 30 "oczek".

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)