Szalona końcówka Girony! Athletic coraz mocniejszy

Piłkarze Girony nie zamierzają w La Lidze zatrzymywać się. Wicelider do 82. minuty przegrywał z Valencią, ale odmienił losy potyczki i sięgnął po trzy punkty.

Michał Piegza
Christian Stuani cieszy się ze zdobycia gola dla Girony PAP/EPA / PAP/EPA/David Borrat / Christian Stuani cieszy się ze zdobycia gola dla Girony
Girona w La Lidze kontynuuje świetną serię meczów bez porażki. Po remisie w ostatnim meczu z Athletikiem wicelider La Ligi podejmował Valencię.

Goście plasują się w środku tabeli, ostatnio mieli problemy z wygrywaniem. W Gironie to Valencia prowadziła od 56. minuty. Wydawało się, że gospodarze nie będą w stanie złamać obrony gości.

Girona po raz kolejny grała do końca i w 82., a następnie 86. minucie Christian Stuani zdobył dwie bramki i zapewnił miejscowym cenne trzy punkty. Coraz więcej wskazuje na to, że w kolejnym sezonie w Lidze Mistrzów niespodziewanie możemy zobaczyć drużynę Girony.

Wspomniany Athletic kontynuuje w końcówce roku kapitalną serię. Drużyna z Bilbao pewnie sięgnęła po kolejny komplet punktów gromiąc, mające swoje problemy, Rayo Vallecano 4:0.

Girona FC - Valencia CF 2:1 (0:0)
0:1 - Duro 56'
1:1 - Stuani 82'
2:1 - Stuani 88'

Athletic Bilbao - Rayo Vallecano 4:0 (1:0)
1:0 - Guruzeta 23'
2:0 - Espino (sam.) 47'
3:0 - I. Williams 64'