Jak on tego nie strzelił? Pokazali pudło "Lewego"

FC Barcelona pokonała Atletico Madryt 1:0, ale kolejny raz nie popisał się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski miał w niedzielnym meczu kilka dogodnych okazji do strzelenia gola. Na pewno mógł zachować się lepiej.

Rafał Smoliński
Robert Lewandowski zmarnował dogodną okazję YouTube / LALIGA EA Sports / Na zdjęciu: Robert Lewandowski zmarnował dogodną okazję
Po zwycięstwach Girony i Realu Madryt FC Barcelona bardzo chciała odpowiedzieć, aby nie stracić dystansu do prowadzącej dwójki. W niedzielny wieczór Blaugrana skromnie pokonała Atletico Madryt 1:0, a bohaterem meczu został Joao Felix, czyli zdobywca jedynej bramki.

W podstawowym składzie wyszedł oczywiście Robert Lewandowski. 35-latek nie rozegrał wybitnego meczu. Już w pierwszym kwadransie zmarnował dwie okazje do zdobycia gola.

Najpierw, w 6. minucie, idealnie w polu karnym znalazł "Lewego" Raphinha. Polak jednak nie oddał celnego strzału głową i piłka daleko minęła bramkę.

Potem, w 12. minucie, Lewandowski otrzymał świetne podanie od Julesa Kounde. Nasz reprezentant uderzył od razu z pierwszej piłki, ale i tym razem fatalnie spudłował (zobacz wideo poniżej). Na trybunach Stadionu Olimpijskiego w Barcelonie dało się słyszeć jedynie jęk zawodu.

W drugiej połowie miał jeszcze wielką okazję w 86. minucie. Barcelona wyszła z kontrą. Lewandowski został uruchomiony długim podaniem. Polak wpadł w pole karne i minął jednego z obrońców. Wypracował sobie miejsce do oddania strzału, ale piłka tylko przeleciała obok słupka (zobacz poniżej skrót meczu).

Tym samym Lewandowski nie zdołał powiększyć swojego dorobku w La Lidze. Aktualnie ma na koncie siedem goli strzelonych w obecnym sezonie Primera Division. Jego Barcelona jest trzecia w tabeli, ze stratą czterech punktów do Realu i Girony.

Joao Felix uszczęśliwił FC Barcelonę. Popis nieskuteczności "Lewego"