Premier League: co za widowisko! Siedem goli i wygrana Arsenalu rzutem na taśmę!

Kapitalne widowisko i siedem bramek na otwarcie 15. kolejki Premier League! Luton Town niemal zatrzymało Arsenal, ale straciło gola w ostatniej akcji i dzięki temu lider wygrał 4:3!

Szymon Mierzyński
Declan Rice Getty Images / Neal Simpson / Na zdjęciu: Declan Rice
Beniaminek dwukrotnie musiał odrabiać straty, lecz potrafił odpowiadać na bramki dla "Kanonierów" i w drugiej połowie na Kenilworth Road zrobiło się nawet sensacyjnie, bo gospodarze w pewnym momencie mieli w garści wynik 3:2.

Ten stan nie trwał jednak długo. Po zaledwie trzech minutach od gola Rossa Barkleya, na 3:3 trafił Kai Havertz.

Do ostatniego gwizdka pozostało jeszcze pół godziny, mimo to rezultat długo się nie zmieniał i spora niespodzianka wisiała w powietrzu. Rozstrzygająca okazała się siódma doliczona minuta, gdy w polu karnym do piłki doszedł Declan Rice i precyzyjną główką wprawił kibiców Arsenalu w ekstazę.

Zespół Mikela Artety zwyciężył 4:3 i gromadzi teraz 36 pkt. - o 5 więcej niż Liverpool. Na razie więc na pewno nie straci pozycji lidera.

Beniaminek zajmuje 17. (ostatnie bezpieczne) miejsce w tabeli i wciąż ma 9 pkt.

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł we wtorek Wolverhampton Wanderers. "Wilki" ograły u siebie Burnley FC 1:0 i przesunęły się na 12. pozycję.

Luton Town - Arsenal FC 3:4 (1:2)
0:1 - Gabriel Martinelli 20'
1:1 - Gabriel Osho 25'
1:2 - Gabriel Jesus 45'
2:2 - Elijah Adebayo 49'
3:2 - Ross Barkley 57'
3:3 - Kai Havertz 60'
3:4 - Declan Rice 90+7'