Klub Łukasza Skorupskiego puka do Ligi Mistrzów. Trzech Polaków w meczu Serie A

Bologna FC znalazła się na czwartym miejscu w tabeli ligi włoskiej bezpośrednio po pokonaniu 2:1 Salernitany. Łukasz Skorupski i Mateusz Łęgowski zagrali od początku meczu, a Kacper Urbański był zmiennikiem.

Łukasz Skorupski Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Najważniejszym piłkarzem pierwszej połowy i jak się później okazało, całego meczu, okazał się Joshua Zirkzee. Były napastnik Bayernu Monachium pokonał dwoma strzałami doświadczonego Benoita Costila. Bologna FC zdobyła prowadzenie 2:0, którego połowę dowiozła do ostatniego gwizdka sędziego Simone Sozzy.

Salernitana odpowiedziała jednym golem w 75. minucie. Trener Filippo Inzaghi trafił z wprowadzeniem zmiennika, ponieważ Simy przymierzył do siatki 11 minut po wejściu z ławki rezerwowych na boisko. Nigeryjczyk dostał przytomne podanie podeszwą od Antonio Candrevy, a kopnął piłkę tak mocno i dokładnie, że Łukasz Skorupski nawet nie pozorował interwencji.

Skorupski to jedyny z trzech Polaków, który rozegrał pełną partię. Mateusz Łęgowski był na boisku od początku do 64. minuty, a jego zmiennikiem był Giulio Maggiore. Z kolei Kacper Urbański zastąpił Dana Ndoye w 76. minucie i zdążył zobaczyć żółtą kartkę za faul.

Rossoblu są rewelacją rundy jesiennej w lidze włoskiej. Bezpośrednio po zwycięstwie 2:1 w Salerno klub Skorupskiego i Urbańskiego jest na czwartej pozycji w tabeli za Interem, Juventusem oraz Milanem. Bilans podopiecznych Thiago Motty to sześć wygranych, siedem remisów oraz zaledwie dwie porażki. Z kolei Salernitana pozostaje na ostatniej pozycji.

US Salernitana 1919 - Bologna FC 1:2 (0:2)
0:1 - Joshua Zirkzee 9'
0:2 - Joshua Zirkzee 20'
1:2 - Simeon Tochukwu Nwankwo 75'

Salernitana: Benoit Costil - Norbert Gyomber, Matteo Lovato (34' Loum Tchaouna), Lorenzo Pirola - Pasquale Mazzocchi (46' Flavius Daniliuc), Lassana Coulibaly, Mateusz Łęgowski (64' Giulio Maggiore), Domagoj Bradarić - Boulaye Dia, Antonio Candreva - Chukwubuikemi Ikwuemesi (64' Simeon Tochukwu Nwankwo)

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch, Sam Beukema, Riccardo Calafiori, Victor Kristiansen - Remo Freuler, Nikola Moro (81' Michael Aebischer) - Dan Ndoye (76' Kacper Urbański), Lewis Ferguson, Alexis Saelemaekers - Joshua Zirkzee (76' Sydney van Hooijdonk)

Żółte kartki: Coulibaly, Tchaouna, Mazzocchi, Dia, Gyomber, Kastanos (Salernitana) oraz Zirkzee, Urbański, Skorupski (Bologna)

Sędzia: Simone Sozza