Rewelacja Serie A jest już w czwórce. Zagadkowa absencja Łukasza Skorupskiego

Bologna FC nie zamierza się zatrzymywać i przybliża się do awansu do europejskich pucharów. Po pokonaniu 2:0 AS Romy jest nawet na czwartym miejscu premiowanym występem w Lidze Mistrzów.

Mecz Serie A: Bologna FC - AS Roma PAP/EPA / Elisabetta Baracchi / Mecz Serie A: Bologna FC - AS Roma
Ani jeden Polak nie znalazł się w podstawowych jedenastkach na ciekawie zapowiadające się starcie w Bolonii. Największym zaskoczeniem była zmiana bramkarza gospodarzy. Federico Ravaglia zastąpił Łukasza Skorupskiego, co natychmiast skłoniło dziennikarzy we Włoszech do dociekań przyczyn. Kacper Urbański także zajął miejsce na ławce rezerwowych Bologni FC, a Nicola Zalewski był zawieszony z powodu czerwonej kartki w poprzednim, zremisowanym 1:1 meczu AS Romy z ACF Fiorentiną.

Bologna stała przed szansą odebrania czwartego miejsca w tabeli rzymianom. Przed rozpoczęciem meczu gospodarze byli za Giallorossimi jedynie z powodu gorszego bilansu goli. W 37. minucie podopieczni Thiago Motty objęli prowadzenie 1:0 za sprawą płaskiego uderzenia Nikoli Moro z dogrania Dana Ndoye.

Krótko po przerwie Rossoblu poszli za uderzeniem i w 49. minucie zdobyli gola na 2:0 z pomocą przeciwnika Rasmusa Kristensena. Obrońca AS Romy interweniował niefortunnie po płaskim wstrzeleniu i wepchnął piłkę do własnej bramki.

Jose Mourinho niekoniecznie miał, kim gonić przeciwnika. Z powodu kartek brakowało nie tylko Nicoli Zalewskiego, ale również Romelu Lukaku. Do tego kontuzja wykluczała grę Paulo Dybali. Ustawieni na desancie Stephan El Shaarawy i Andrea Belotti odbijali się od obrońców z Bolonii. W utrzymaniu wyniku gospodarzom pomógł Kacper Urbański, który w 87. minucie był zmiennikiem Alexisa Saelemaekersa.

Bologna FC - AS Roma 2:0 (1:0)
1:0 - Nikola Moro 37'
2:0 - Rasmus Kristensen (sam.) 49'

Bologna: Federico Ravaglia - Stefan Posch, Sam Beukema (58' Jhon Lucumi), Riccardo Calafiori, Victor Kristiansen (75' Charalampos Lykogiannis) - Remo Freuler, Nikola Moro (75' Michel Aebischer) - Dan Ndoye, Lewis Ferguson (88' Giovanni Fabbian), Alexis Saelemaekers (87' Kacper Urbański) - Joshua Zirkzee

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini (81' Zeki Celik), Diego Llorente (63' Sardar Azmoun), Evan Ndicka - Rasmus Kristensen, Bryan Cristante, Leandro Paredes, Lorenzo Pellegrini (82' Niccolo Pisilli), Leonardo Spinazzola (46' Renato Sanches, 63' Edoardo Bove) - Stephan El Shaarawy, Andrea Belotti

Żółte kartki: Saelemaekers, Beukema, Ferguson (Bologna) oraz Llorente, Pellegrini, Paredes (Roma)

Sędzia: Marco Guida