Bundesliga: RB Lipsk zatrzymany w Bremie, epizod Dawida Kownackiego

W spotkaniu 16. kolejki Bundesligi 2023/2024 drużyna RB Lipsk zremisowała na wyjeździe z Werderem Brema (1:1), którego zawodnikiem jest Dawid Kownacki.

Tomasz Rosiński
Lois Openda Newspix / Ulrik Pedersen/DeFodi Images / Na zdjęciu: Lois Openda
Zespół z Lipska znajdował się w ostatnim czasie w bardzo dobrej formie (4 wygrane z rzędu we wszystkich rozgrywkach) i przystępował do wtorkowej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta.

Od początku konfrontacji przyjezdni mieli sporą przewagę optyczną, ale dość długo nic z tego nie wynikało. W szeregach gości aktywny był Xavi Simons, ale to Yussuf Poulsen w 41. minucie trafił do siatki, lecz VAR wykazał, że wcześniej był spalony i sędzia tego gola nie uznał.

Jednakże zaraz po przerwie podopiecznych Marco Rose na prowadzenie wyprowadził Lois Openda, który po zagraniu piłki od Emila Forsberga był w stanie z bliskiej odległości wcisnąć piłkę do bramki.

Taki obrót spraw podrażnił gospodarzy, którzy zaczęli odważniej atakować i dopięli swego w 75. minucie. Wówczas ładnie sprzed pola karnego przymierzył Justin Njinmah i pokonał Janisa Blaswicha.

W 87. minucie konfrontacji na boisku pojawił się Kownacki (zmienił Njinmaha), ale wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie i niespodziewany podział punktów stał się faktem.