Lewandowski opublikował wpis po meczu. Nie był zbyt wylewny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Cristian Trujillo / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Cristian Trujillo / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski rozegrał ostatni mecz w 2023 roku. To był krótki i bezbarwny występ, a w dodatku FC Barcelona przegrała. Polski napastnik jednak zamieścił krótki wpis.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=720]

FC Barcelona[/tag] w minioną środę wygrała ligowe spotkanie z Almerią 3:2. To jednak nie był koniec obowiązków w 2023 roku. Piłkarze musieli się szybko spakować, bo czekała ich jeszcze podróż do Stanów Zjednoczonych. Klub zakontraktował bowiem mecz towarzyski.

Starcie z Club America w amerykańskim Dallas miało tylko jeden cel. Katalończycy zmierzyli się z mistrzem Meksyku, aby zapewnić pokaźny wpływ do budżetu. Hiszpańskie media donoszą, że Barca zarobi 5 mln euro. To z pewnością osłodzi porażkę 2:3.

Xavi także nie przykładał większej wagi do tego sparingu. Od początku wystawił wielu zawodników, którzy na co dzień nie grają. Robert Lewandowski większość spotkania przesiedział na ławce rezerwowych.

Polak wszedł dopiero w 76. minucie. To był mecz, o którym bardzo szybko zapomni. Miał tylko trzy kontakty z piłką i nawet nie oddał strzału w kierunku bramki. Nie dziwi więc, że po sparingu nie był wylewny, gdy zamieścił wpis w sieci.

"Ostatni mecz w 2023 roku" - napisał Lewandowski na Instagramie i wrzucił dwa zdjęcia ze sparingu w Stanach Zjednoczonych.

"Lewy" pewnie niebawem zawita do Polski, gdzie od kilku dni przebywa jego żona. Możliwe, że tutaj spędzą święta Bożego Narodzenia. To jednak będzie krótki odpoczynek, bo już 4 stycznia Barcelona gra mecz ligowy z Las Palmas.

Zagrał zaledwie 15 minut. "Wypełnił kontrakt, ledwo dotknął piłkę" >> Sensacyjna porażka Barcy. Media zwracają uwagę na to, ile zarobiła >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty