Bez historii. Pewny triumf PSG w Superpucharze Francji

Mistrz Francji okazał się zdecydowanie lepszy od zdobywcy Pucharu Francji. Superpuchar kraju dla Paris Saint-Germain, które w środowy wieczór pokonało Toulouse 2:0. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie.

Tomasz Galiński
Kylian Mbappe zdobył jedną z bramek w meczu o Superpuchar Francji PAP/EPA / Teresa Suarez / Na zdjęciu: Kylian Mbappe zdobył jedną z bramek w meczu o Superpuchar Francji
Po raz 12. w swojej historii PSG zdobyło Superpuchar Francji. I trudno nie odnieść wrażenia, że przyszło im to lekko, łatwo i przyjemnie. Dominacja w zasadzie przez całe spotkanie i gole strzelone w newralgicznych momentach.

Pierwszy w 3. minucie, drugi tuż przed przerwą. Zaczęło się błyskawicznie, gdy Kang-in Lee dołożył nogę po przytomnym odegraniu Ousmane Dembele. Poprawił w końcówce pierwszej połowy Kylian Mbappe. W swoim stylu przebojowo wbiegł w pole karne i mocnym strzałem zaskoczył bramkarza.

Co prawda ekipa z Tuluzy miała dwa momenty w pierwszej połowie, gdy pachniało golem. Przewaga paryżan była wyraźna, natomiast przytrafiły się dwie straty, które mogło kosztować utratę bramki. Najbliżej był Thijs Dallinga, po którego strzale Gianluigi Donnarumma odbił piłkę na słupek.

Goście mieli jeszcze niezły początek drugiej części spotkania, dwukrotnie zagrozili bramce PSG, natomiast brakowało im dokładności. Na nic zdała się optyczna przewaga Tuluzy w końcówce. Argumentów w ofensywie wiele nie było.

Paryżanie zdjęli nogę z gazu i nie atakowali już tak ochoczo. Raz z rzutu wolnego w słupek przymierzył Achraf Hakimi, raz zablokowany w polu karnym został Marco Asensio. Tak naprawdę największe owacje pojawiły się wtedy, gdy na boisku wszedł debiutujący Lucas Beraldo.

Te mogły być dopiero w doliczonym czasie, jednak dwukrotnie świetnie w bramce spisał się Donnarumma i nie pozwolił rywalom na złapanie kontaktu.

Paris Saint-Germain - Toulouse FC 2:0 (2:0)
1:0 Kang-in Lee 3'
2:0 Kylian Mbappe 45'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Milan Skriniar (71' Lucas Beraldo), Lucas Hernandez - Warren Zaire-Emery, Vitinha, Kang-in Lee - Ousmane Dembele (66' Marco Asensio), Kylian Mbappe, Bradley Barcola (66' Randal Kolo Muani).

Toulouse: Guillaume Restes - Christian Mawissa Elebi (76' Warren Kamanzi), Rasmus Nicolaisen, Moussa Diarra, Gabriel Suazo - Vincent Sierro (76' Ibrahim Cissoko), Stijn Spierings, Cristian Casseres Jr. - Aron Donnum (66' Frank Magri), Thijs Dallinga, Cesar Gelabert (65' Naatan Skytta).

Żółte kartki: Vitinha, L.Hernandez (PSG).

Sędzia: Hakim Ben El Hadj.

Te słowa dotarły do Niemców. "Czy Lewandowskiemu to się spodoba?"

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)