Mecz Pucharu Króla przerwany. Drużyny La Ligi w niedzielę niemal bezbłędne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: piłkarze Osasuny
Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: piłkarze Osasuny

W niedzielę poznaliśmy kolejne zespoły, które awansowały do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Króla. Potyczka Unionistas z Villarrealem została przerwana po regulaminowym czasie.

W niedzielę zespoły rywalizujące w La Lidze w większości przebrnęły 1/16 finału rozgrywek Pucharu Króla.

Tylko do przerwy problemy miała Celta Vigo, która przegrywała z Amorebietą, ale po zmianie stron udowodniła swoją wyższość i wygrała 4:2.

Nie udało się dokończyć potyczki Unionistas z Villarrealem. Po dziewięćdziesięciu minutach był remis 1:1. Wówczas doszło do awarii prądu. Sędzia zdecydował się przerwać potyczkę. Decyzja o jej dokończenie zapadnie w poniedziałek.

Dogrywka była konieczna do wyłonienia zwycięzcy w rywalizacji drużyny Castellon z Osasuną. Ostatecznie 1:0 zwyciężyli gości z Pampeluny.

Dodatkowe dwa kwadranse rozegrali piłkarze Cartageny i Valencii. Mecz wygrali przyjezdni 2:1. Z rozgrywek odpadł beniaminek La Ligi Las Palmas.

Wyniki 1/16 finału Pucharu Króla:

Amorebieta - Celta Vigo 2:4 (2:1)

Burgos Club de Futbol, S.A.D. - RCD Mallorca 0:3 (0:0)

Castellon - Osasuna Pampeluna 0:1 (0:0, 0:0)

Ferrol - Sevilla FC 1:2 (0:1)

Unionistas - Villarreal CF 1:1 (0:0) - przerwane przed dogrywką z powodu awarii oświetlenia

Cartagena - Valencia CF 1:2 (1:1, 1:0)

SD Eibar - Athletic Bilbao 0:3 (0:3)

Malaga CF - Real Sociedad 0:1 (0:0)

CD Tenerife - UD Las Palmas 2:0 (2:0)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Athletic Bilbao zdobędzie Puchar Króla?