Puchar Anglii: Sensacji nie było. Michał Helik nie zatrzymał Manchesteru City

Manchester City gra dalej w Pucharze Anglii. W III rundzie mistrzowie Anglii pokonali Huddersfield Town 5:0, w którym od początku grał Michał Helik.

Łukasz Witczyk
Phil Foden Getty Images / James Gill / Na zdjęciu: Phil Foden
Zespół Huddersfield Town spotkanie rozpoczął w defensywnym ustawieniu z pięcioma obrońcami. To miał być klucz do tego, by w spotkaniu Pucharu Anglii sprawić niespodziankę. Zadanie nie było jednak łatwe, bo naszpikowany gwiazdami Manchester City nie odpuszcza żadnego meczu. I to nawet wtedy, gdy gra bez swoich najlepszych zawodników.

Mecz w podstawowym składzie gości rozpoczął Michał Helik. Już w 33. minucie cała taktyka przyjezdnych wzięła w łeb. Po wrzutce ze skrzydła bramkę zdobył Phil Foden. Po chwili było już 2:0, a to za sprawą Juliana Alvareza. W tej sytuacji nieco lepiej mógł się zachować reprezentant Polski.

Do przerwy więcej goli nie padło, ale nie da się ukryć, że te wisiały w powietrzu. Druga połowa była za to prawdziwą rzezią niewiniątek. Gracze klubu z The Championship nie byli w stanie powstrzymywać rozpędzonych gospodarzy.

Już po zmianie stron Manchester City dobił swoich przeciwników. Najpierw uczynił to Oscar Bobb, a po kilku minutach do siatki rywali trafiali jeszcze Phil Foden i Jeremy Doku.

Huddersfield Town w żaden sposób nie było w stanie odpowiedzieć mistrzom Anglii. Jednak dla piłkarzy tego zespołu już sama konfrontacja z Manchesterem City i to na City of Manchester Stadium była dużym przeżyciem.

Niespodziewanym remisem 1:1 zakończył się mecz West Ham United z Bristol City. Całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Łukasz Fabiański. O tym, kto awansuje do kolejnej rundy zadecyduje dodatkowe spotkanie.

Manchester City - Huddersfield Town 5:0 (2:0)

Luton Town - Bolton Wanderers 0:0

Nottingham Forest - Blackpool FC 2:2 (1:2)

Peterborough United - Leeds United 0:3 (0:1)

Shrewsbury Town - Wrexham 0:1 (0:0)

West Bromwich Albion - Aldershot Town 4:1 (3:0)

West Ham United - Bristol City 1:1 (1:0)

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)