Real - Atletico. Cały świat mówi o bramce ze 120. minuty

W półfinale Superpucharu Hiszpanii Real Madryt i Atletico stworzyły kapitalny spektakl. W końcówce doświadczyliśmy wielkiej emocji i zaskakującej bramki. - To jest nokautujące uderzenie - zachwycał się komentator. Całe wideo możesz zobaczyć poniżej.

Arkadiusz Dudziak
Decydująca bramka w półfinale Superpucharu Hiszpanii Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Decydująca bramka w półfinale Superpucharu Hiszpanii
W środę w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, odbył się pierwszy półfinał Superpucharu Hiszpanii. Real Madryt oraz Atletico Madryt stworzyły znakomite widowisko. Dla wielu to był to najlepszy mecz hiszpańskiej piłki w tym sezonie.

W regulaminowym czasie gry był wynik 3:3, więc o awansie musiała zadecydować dogrywka. Przez długi czas wydawało się, że o wszystkim będą rozstrzygały rzuty karne, ale w 116. minucie piłkę do swojej bramki skierował Stefan Savić i było 4:3 dla Realu.

Atletico rzuciło się do szaleńczego ataku. W doliczonym czasie gry bramkarz drużyny Jan Oblak powędrował w polu karne rywali. Real zdołał jednak wybić piłkę, wydawało się, że bliżej są gracze Atletico. Brahim Diaz popisał się jednak wspaniałym sprintem i zdobył decydującą bramkę dla Realu (5:3).

- Brahim goni Oblaka, jest szybszy! To jest nokautujące uderzenie. Brahim jak Usain Bolt na ostatnich metrach minął Jana Oblaka i powiedział "Buenas Noches" kibicom oraz piłkarzom Atletico  - mówił komentator Eleven Sports Mateusz Święcicki.

W niedzielę o 20:00 Real Madryt zagra w finale Superpucharu Hiszpanii. Ich przeciwnikiem będzie wygrany meczu FC Barcelona - Osasuna Pampeluna. Relacja na żywo ze spotkań na WP SportoweFakty.