Copa del Rey: Athletic i Espanyol poza burtą

W najciekawszym środowym spotkaniu Copa del Rey Getafe, pomimo remisu, w dwumeczu uporało się z Espanyolem Barcelona i jest w kolejnej fazie rozgrywek. Dodatkowo kolejną drużyną z Primera Division, która odpadła już w tej rundzie jest Athletic Bilbao. Baskowie nie sprostali bowiem Rayo Vallecano. W 1/8 ujrzymy za to spotkania z udziałem Mallorki oraz Racingu Santander.

Spotkanie Espanyolu z Getafe mogło przysporzyć kibicom wiele atrakcji. Co prawda po 20. minutach prowadzili goście, którzy tym samym w dwumeczu mieli przewagę trzech trafień. Mimo to, Los Pericos nie ustępowali i mieliśmy wiele sytuacji po obu stronach. Ostatecznie jednak zakończyło się remisem, co uradowało jedynie fanów Getafe. Dodatkowo wiele pracy miał sędzia, który aż 13-krotnie pokazywał żółty kartonik.

Już tylko na dwóch frontach rywalizują piłkarze Athletic Bilbao, którzy musieli odrobić 2-bramkową przewagę z pierwszego spotkania z Rayo. Co prawda Baskowie zdobyli tyle goli, ale za każdym razem goście doprowadzali do wyrównania i są 4. zespołem, który awansował do 1/8, a jednocześnie nie występuje w Primera Division.

Jak do tej pory każde spotkanie Mallorki na własnym boisku kończyło się zwycięstwem gospodarzy. Nie inaczej było w Copa del Rey, a skromna zaliczka 1:0 wystarczyła na wyeliminowanie Valladolid.

Wielkie emocje przeżyli kibice Racingu Santander. Ich pupile jeszcze do 35. minuty przegrywali u siebie z Salamanką 0:1, co przy porażce w pierwszym meczu, stawiało ich pod ścianą. Gospodarze jednak się spięli i aż 4-krotnie trafiali do siatki rywali.

Espanyol Barcelona - Getafe 1:1 (1:1)

0:1 - Soldado 20'

1:1 - Ivan Alonso 36'

Pierwszy mecz: 0:2

Awans: Getafe

Athletic Bilbao - Rayo Vallecano 2:2 (1:0)

1:0 - Llorente 41'

1:1 - Collantes 72'