Wieteska miał duży udział przy bramce. Wyręczył go rywal [WIDEO]

Mateusz Wieteska pokazał się z dobrej strony we Włoszech. Obrońca Cagliari Calcio wypracował decydującą bramkę w wygranym 2:1 starciu z Bologną.

Rafał Szymański
zagranie Wieteski Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: zagranie Wieteski
Od pierwszego gwizdka na murawie przebywali Mateusz Wieteska (Cagliari Calcio), a także Łukasz Skorupski i Kacper Urbański (Bologna FC). Przyjezdni objęli prowadzenie w 24. minucie dzięki trafieniu Riccardo Orsoliniego.

Z kolei chwilę później pierwszy raz skapitulował polski golkiper. Andrea Petagna bez większego trudu minął Skorupskiego, po czym skierował piłkę do pustej bramki. Ostatecznie komplet punktów zgarnęli jednak miejscowi.

W 69. minucie Wieteska znakomicie opanował piłkę po nieudanej wrzutce ze stałego fragmentu gry, a następnie zdecydował się na zagranie wzdłuż pola karnego. Reprezentant kraju mógł później podziękować Riccardo Calafioriemu.

Właśnie zawodnik Bologny po "asyście" Wieteski zmylił własnego bramkarza i strzelił gola samobójczego, który dał zwycięstwo Cagliari. Ekipa Claudio Ranieriego opuściła strefę spadkową i na chwilę obecną jest 16. siłą Serie A.

Wieteska zakończył mecz z żółtą kartką na koncie. Należy odnotować, że defensor pierwszy raz znalazł się w wyjściowym składzie na mecz włoskiej elity od 8 października 2023 roku.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Wieteska będzie pierwszym wyborem Ranieriego w następnych meczach?