Błysk Szymańskiego w derbach Aten. Wypracował gola

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: piłkarze AEK Ateny
Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: piłkarze AEK Ateny

Damian Szymański zaliczył pozytywny występ w meczu derbowym z Panathinaikosem Ateny. Jego AEK po bardzo trudnej przeprawie wywalczył remis 2:2 z faworyzowanym rywalem.

W niedzielny wieczór 17-krotny reprezentant Polski jako kapitan wyprowadził swoich klubowych kolegów na boisko. AEK Ateny miał niezwykle trudne zadanie, bowiem w starciu derbowym podejmował zajmujący fotel lidera tabeli Panathinaikos.

Pierwszy gol padł po 24 minutach gry. Damian Szymański dokładnym podaniem uruchomił Leviego Garcię, który znalazł się w klarownej sytuacji w polu karnym. Piłkarz z Trindadu i Tobago strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

Następnie faworyci ruszyli do ataku. Tin Jedvaj oddał celny strzał głową i w ten sposób do wyrównania. Z kolei Szymański przypomniał o sobie chwilę po rozpoczęcie drugiej połowy, kiedy piłka po jego uderzeniu poszybowała obok bramki.

Panathinaikos wyszedł na prowadzenie 66. minucie. Willian Arao z niewielkiej odległości umieścił piłkę w siatce. AEK walczył jednak do samego końca i w szóstej minucie doliczonego czasu Garcia wykorzystał rzut karny, ustalając rezultat na 2:2.

Tuż przed trafieniem Arao Szymański został ukarany żółtą kartką. Murawę opuścił w 79. minucie, a zastąpił go Jens Jonsson. To był słodko-gorzki występ dla kadrowicza. Jego bilans w tym sezonie Super League to cztery asysty w 15 rozegranych spotkaniach.

AEK Ateny - Panathinaikos Ateny 2:2 (1:1) 1:0 - Levi Garcia 24' 1:1 - Tin Jedvaj 31' 1:2 - Willian Arao 66' 2:2 - Levi Garcia (k.) 90+6'

Czytaj więcej: Puchar Azji: efektowna wygrana Iranu. Gwiazdor Lecha Poznań tylko na ławce Huknął jak z armaty. Zobacz "petardę" Lewandowskiego przeciwko Realowi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Szymański jest najważniejszym graczem AEK-u?