"Poniżony". Niemcy piszą o Lewandowskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gabriel Jimenez Lorenzo/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski.

W niedzielę na stadionie Al-Awwal w Rijadzie odbył się finał Superpucharu Hiszpanii. Real Madryt nie dał żadnych szans FC Barcelonie i wygrał 4:1. Niemieckie media piszą o poniżeniu Roberta Lewandowskiego.

Nikt związany z FC Barceloną, czy to zawodnicy, trenerzy lub kibice, nie tak wyobrażali sobie niedzielny finał Superpucharu Hiszpanii z Realem Madryt. Kolejne El Clasico w tym sezonie miało przysporzyć nam wiele emocji, a stało się jednostronnym pokazem strzeleckim.

Od początku meczu swoją dominację rozpoczęli zawodnicy Galacticos. W 7. minucie pierwszego gola zdobył Vinicius Junior, a trzy minuty później już świętował swoją drugą bramkę. W 33. minucie odpowiedział Robert Lewandowski, jednak na niewiele się to zdało.

Po kilku minutach swój klasyczny hat-trick skompletował Vinicius Junior. Już do przerwy Blaugrana była w beznadziejnej sytuacji. Ostatecznie wynik ustalił Rodrygo w 64. minucie i to Królewscy cieszyli się ze swojego trzynastego pucharu w historii.

W swojej relacji z tego spotkania niemiecki "Bild" użył nazwiska polskiego napastnika już w tytule. "Real poniża Lewandowskiego". Od takich słów rozpoczęli dziennikarze. Nic dziwnego, ponieważ Lewandowski przez wiele lat reprezentował Bayern Monachium i odszedł w niezbyt przyjemnej atmosferze.

- Była gwiazda Bayernu Robert Lewandowski ponownie doprowadził Katalończyków do kontaktu z rywalem, ale zaledwie sześć minut później Vinicius Jr. pewnie wykorzystał rzut karny - dodali niemieccy dziennikarze "Bilda".

Hiszpańskie drużyny wracają do rywalizacji na domowym podwórku. FC Barcelona jak i Real już 18 stycznia powalczą w Pucharze Króla. Ich rywalami odpowiednio będą Unionistas i Atletico Madryt.

Zobacz także: Robert Lewandowski opuścił stadion kulejąc. Wiemy, co ze zdrowiem napastnika Barcelony Przed nami gala The Best FIFA Football Awards. Kto zostanie piłkarzem roku?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty