Czterokrotny mistrz Azerbejdżanu zagra w Łodzi. Został piłkarzem ŁKS-u

Czwarty nowy zawodnik tej zimy pojawił się w kadrze ŁKS-u Łódź. Beniaminek sięgnął po środkowego obrońcę z Azerbejdżanu - Rahila Mammadowa, byłego gracza Karabachu Agdam.

Krzysztof Sędzicki
Rahil Mammadow Materiały prasowe / lkslodz.pl / Na zdjęciu: Rahil Mammadow
Nowy ełkaesiak ma 28 lat i mierzy 191 centymetrów wzrostu. Urodził się w Baku, a przygodę z piłką rozpoczynał w stołecznym Neftczi. W jego piłkarskim CV znajdziemy również FK Sabail oraz Karabach Agdam, gdzie występował od lipca 2018 roku z półroczną przerwą na wypożyczenie do Zira FK.

W azerskiej ekstraklasie Rahil Mammadow rozegrał 110 spotkań, w tym 9 w aktualnie trwającym sezonie. Dodatkowo ma na koncie 15 występów w europejskich pucharach (kwalifikacjach Ligi Mistrzów oraz fazie grupowej Ligi Europy) Ponadto piętnaście razy zagrał w reprezentacji Azerbejdżanu.

Mammadow podpisał z Łódzkim Klubem Sportowym półtoraroczny kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2025 roku. To czwarty nowy gracz w klubie z al. Unii podczas tej zimy. Wcześniej ŁKS zasilili Riza Durmisi, Husein Balić oraz Yadegar Rostami wypożyczony z Pogoni Szczecin. Wiele wskazuje na to, że nie jest to koniec wzmocnień łódzkiego beniaminka.

Środek obrony to jedna z głównych pozycji, gdzie ŁKS potrzebował wzmocnień. Szczególnie, że zimą klub opuścił Nacho Monsalve, a Adam Marciniak dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy, ale póki co trenuje z drużyną rezerw. Po jesiennej części sezonu PKO Ekstraklasy zespół zajmuje ostatnią, 18. pozycję w tabeli PKO Ekstraklasy z 10 punktami na koncie. Biało-czerwono-biali odnieśli dwa zwycięstwa, cztery mecze zremisowali, a aż dwanaście przegrali.

W piątek łodzianie rozegrali pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Ich rywalem była drugoligowa Chojniczanka Chojnice. Ekipa Piotra Stokowca wygrała 2:1, choć od 3. minuty przegrywała po trafieniu Marcina Koziny. W 69. minucie na remis trafił Jan Łabędzki, a chwilę przed końcem gry zwycięskiego gola zdobył Riza Durmisi.

W sobotę ełkaesiacy wylatują na obóz przygotowawczy do tureckiego Side. Tam czekają ich cztery sparingi - 23 stycznia z kazachskim FK Atyrau, trzy dni później z serbskim Radnickim Kragujevac, następnie 30 stycznia z FC Gangwon z Korei Południowej i dzień przed powrotem - 2 lutego - z FK Struga z Macedonii Północnej.

Rozgrywki ligowe ŁKS wznowi w poniedziałek 12 lutego wyjazdowym meczem z Koroną Kielce.

Czytaj również: Oficjalnie: ŁKS Łódź wypożyczył piłkarza Pogoni Szczecin

Czy ŁKS postępuje słusznie pozyskując zagranicznych piłkarzy?