Puchar Narodów Afryki: potężna sensacja! Faworyt jedzie do domu

Niebywałe rozstrzygnięcia w grupie D Pucharu Narodów Afryki. Za burtą turnieju jest Algieria, która należała do głównych faworytów! Wszystko przez porażkę 0:1 z Mauretanią.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Algierii Getty Images / Visionhaus / Na zdjęciu: reprezentacja Algierii
Podopieczni Djamela Belmadiego byli najwyżej notowanym zespołem w swojej stawce. W rankingu FIFA zajmują bowiem 30. miejsce i na kontynencie ustępują tylko trzem innym reprezentacjom: Tunezji (28.), Senegalowi (20.), a także Maroko (13.).

Algierczycy od początku Pucharu Narodów Afryki balansowali na krawędzi, bowiem w dwóch pierwszych potyczkach wywalczyli zaledwie remisy - 1:1 z Angolą i 2:2 z Burkina Faso.

Gdy jednak w ostatniej kolejce Riyad Mahrez (zaczął na ławce i wszedł na boisko dopiero od drugiej połowy) i spółce przyszło się zmierzyć z Mauretanią, która plasuje się dopiero na 105. pozycji w rankingu, mało kto przypuszczał, że to będzie najtrudniejsza przeszkoda.

Kopciuszek pokazał jednak ogromny charakter, w pierwszej połowie objął prowadzenie po bramce Yaliego Dellahiego, utrzymał je do ostatniego gwizdka i dzięki tej wygranej zepchnął Algierię na dno tabeli.

To oznacza, że mistrz Afryki z 2019 roku kończy udział w imprezie już na fazie grupowej i jedzie do domu.

Angola - Burkina Faso 2:0 (1:0)
1:0 - Agostinho Mabululu 36'
2:0 - Zini 90+2'

Mauretania - Algieria 1:0 (1:0) 1:0 - Yali Dellahi 37'