Pierwszy raz Ruchu Chorzów od lipca! "W szatni było widać radość"

Po sześciu miesiącach w końcu udało się. Ruch Chorzów wygrał mecz. Niebiescy, przebywający na zgrupowaniu w Belek, pokonali macedońską drużynę Brerę Strumica 2:1. Było to pierwsze zwycięstwo beniaminka PKO Ekstraklasy od końca lipca.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Pół roku trwała niemoc piłkarzy Ruchu Chorzów. Beniaminek PKO Ekstraklasy w sezonie 2023/24 w lidze wygrał raz. 28 lipca Niebiescy pokonali w Gliwicach ŁKS Łódź 2:0.

Później zespół, który wcześniej zaliczył trzy awanse z rzędu, ogarnęła niemoc. W kilki potyczkach niewiele brakowało do zdobycia trzech punktów. Do końca 2023 roku Ruch jednak meczu nie wygrał i zimową przerwę spędza w strefie spadkowej.

Nowe ma nadejść wiosną. Zmiana trenera, ciekawe wzmocnienia, gdzie działacze nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Potwierdzeniem wszystkiego mają być oczywiście wyniki. Tych w meczach sparingowych, czy jak wolą niektórzy kontrolnych, brakowało. W pierwszych trzech potyczkach w 2024 roku Ruchu nie wygrał.

Udało się za czwartym, przedostatnim podejściem przed wznowieniem rozgrywek. Rywalem podopiecznym Janusza Niedźwiedzia był 8. zespół ligi macedońskiej Brera Strumica.

Chorzowianie prowadzili do przerwy 1:0. Wówczas błąd bramkarza rywali wykorzystał Filip Wilak. Dwanaście minut po zmianie stron Ruch podwyższył prowadzenie, po akcji, która mogła zrobić wrażenie. W finalnej części Michał Feliks, po dograniu z prawej strony, z bliska wbił piłkę do siatki. Chwilę później rywale złapali kontakt bramkowy, ale na więcej nie było ich we wtorek stać.

- Oceniam mecz pozytywnie. Wiele osób czekało na wygraną. W szatni było widać radość z tego, że potrafiliśmy zwyciężyć - cieszył się w rozmowie z Ruch TV trener Janusz Niedźwiedź.

Chorzowian czeka jeszcze jedna potyczka. Na zakończenie zgrupowania Niebiescy zagrają jeszcze jeden mecz. W środę rywalem Ruchu będzie FC Shkupi.

Ruch Chorzów - Brera Strumica 2:1 (1:0)
1:0 - Filip Wilak 35'
2:0 - Michał Feliks 57'
2:1 - Mario Kostov 58'

Skład Ruchu Chorzów: Buchalik (64' Bielecki) - Michalski, Szur, Bartolewski - Kwiatkowski (68' Przydacz), Starzyński, Sikora, Długosz - Barański (64' Huras), Feliks, Wilak.