Skorupski bohaterem. Tylko spójrz, jak obronił rzut karny [WIDEO]

Łukasz Skorupski wciąż pokazuje klasę na boiskach włoskiej Serie A. W sobotni wieczór Polak obronił rzut karny na San Siro.

Kuba Duda
Kuba Duda
Łukasz Skorupski obronił rzut karny Twitter / ELEVEN SPORTS / Łukasz Skorupski obronił rzut karny
Bologna FC jest jedną z rewelacji obecnego sezonu Serie A. Zespół prowadzony przez Thiago Mottę zachwyca entuzjastów włoskiego futbolu, a co za tym idzie ma w swoich szeregach kilka wiodących i wyróżniających się postaci.

Łukasz Skorupski może nie jest jedną z najbardziej wybijających się ponad resztę, ale również ma swoje momenty. Jedną z chwil chwały Polak przeżył w sobotni wieczór przy okazji meczu swojego zespołu z AC Milanem.

Polski golkiper w pierwszej połowie rywalizacji obronił rzut karny wykonywany przez Oliviera Girouda. Najciekawsze jest to, że bramkarz wyłapał ten strzał, co przecież nie zdarza się zbyt często przy uderzeniach z 11 metrów.

Natomiast trzeba zaznaczyć, że nie był to jedyny rzut karny, którego Milan nie wykorzystał w tej rywalizacji. Już w drugiej połowie do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Theo Hernandez i trafił w słupek, a po chwili sam dobił ten strzał. Takie zagranie jest oczywiście wbrew przepisom i bramka nie została uznana.

Nawet mimo tych wydarzeń Milan miał wszystko w swoich rękach, bo prowadził 2:1, ale w końcówce to ekipa z Bolonii dostała rzut karny. Tym razem jedenastka została zamieniona na gola i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Osiem goli! Wymiana ciosów w meczu FC Barcelony!