The Championship. Bednarek z golem, Święci kontynuują niesamowitą serię

Swój 200. mecz w barwach Southampton FC Jan Bednarek postanowił uczcić golem. Polak dał prowadzenie swojej drużynie, a ta zaliczyła 23. mecz z rzędu bez porażki.

Łukasz Witczyk
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Sobotnie mecze The Championship z udziałem drużyn polskich zawodników dostarczyły wielu emocji. Najwięcej powodów do radości miał Jan Bednarek, którego Southampton FC kontynuuje niesamowitą serię meczów bez porażki. Przed spotkaniem z Rotherham United licznik wskazywał 22 takie spotkania. W sobotę Święci przedłużyli tę serię do 23 meczów.

Duży wkład w to miał Bednarek. Polak już w 4. minucie dał swojej drużynie prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego stoper doskonale zachował się w polu karnym i strzałem głową wpisał się na listę strzelców. Była to jego druga w tym sezonie bramka. Jeszcze przed przerwą ekipa z Southampton podwyższyła wynik za sprawą Adama Armstronga. Mecz zakończył się wygraną Świętych 2:0.

Kolejny raz w podstawowym składzie Birmingham City znalazł się Krystian Bielik. Reprezentant Polski został ustawiony na pozycji stopera i dobrze wywiązywał się ze swoich zadań, choć mecz zakończył z żółtą kartką. Jego zespół przegrał jednak z West Bromwich Albion 0:1.

Pozostali Polacy nie zaczęli meczów w podstawowych składach. Kontuzjowany Michał Helik nie znalazł się w kadrze meczowej Huddersfield Town, a jego zespół wygrał z ligowym autsajderem Sheffield Wednesday 4:0. Na ławce całe spotkanie spędził Bartosz Białkowski, którego Millwall FC przegrało z Hull City 0:1.

Z kolei Przemysław Płacheta po zmianie klubu nieznacznie poprawił swoją sytuację. Polak był rezerwowym Swansea City w meczu z Plymouth Argyle, ale na boisku pojawił się w 57. minucie. Łabędzie przegrały 0:1.