Arcyważne i prestiżowe zwycięstwo Olympique Lyon. Przesądziła jedna akcja

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marcio Machado / Na zdjęciu: Alexandre Lacazette
Getty Images / Marcio Machado / Na zdjęciu: Alexandre Lacazette

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 20. kolejki Ligue 1 Olympique Lyon pokonał Olympique Marsylia 1:0. Bramkę zdobył niezawodny Alexandre Lacazette. Dzięki temu gospodarze uciekają od strefy spadkowej.

Niegdyś były to hity. Mecze, na które czekali nie tylko kibice we Francji, ale też w innych częściach Europy. W obecnym sezonie to po prostu rywalizacja słabego zespołu z niezłym.

I - paradoksalnie - lepszy okazał się ten teoretycznie słabszy. Olympique Lyon walczy o utrzymanie, jest tuż nad strefą spadkową, a tymczasem w starciu z Olympique Marsylia okazał się wyraźnie lepszy. Wynik jest skromny, natomiast z przebiegu spotkania trudno kwestionować zwycięstwo gospodarzy.

Bohaterem okazał się doświadczony Alexandre Lacazette, który w 36. minucie zdobył jedyną bramkę w zamieszaniu w polu karnym. Były kolejne szanse, parę ciekawych akcji przeprowadził Gift Orban.

Marsylia? Cóż, nie miała do zaoferowania zbyt wiele w ofensywie. Na początku w poprzeczkę trafił Amine Harit, później nastąpił przestój. W drugiej połowie kolejny raz okazję miał Harit, a po ładnej klepce i technicznej podcince piłka była wybijana z linii bramkowej (i to od poprzeczki). Po przerwie przyjezdni pokazali się z nieco lepszej strony, lecz nie byli w stanie pokusić się o gola, który dałby przynajmniej remis.

Wcześniej też trochę się działo. Lille zdemolowało Clermont Foot 4:0, strzelając wszystkie cztery gole w pierwszej połowie. Toulouse prowadziła z Reims już różnicą trzech goli, ale rywal się nie poddał, w doliczonym czasie złapał kontakt, lecz do wyrównania zabrakło czasu.

Wyniki niedzielnych meczów 20. kolejki Ligue 1:

AS Monaco - Le Havre AC 1:1 (0:0) 1:0 Wissam Ben Yedder 63' 1:1 Youssouf Fofana 65'

Lille OSC - Clermont Foot 63 4:0 (4:0) 1:0 Jonathan David 9' 2:0 Benjamin Andre 24' 3:0 Jonathan David 38' 4:0 Edon Zegrova 40'

FC Metz - FC Lorient 1:2 (1:1) 0:1 Mohamed Bamba 19' 1:1 Didier Lamkel Ze 22' 1:2 Panos Katseris 58'

Stade de Reims - Toulouse FC 2:3 (0:2) 0:1 Christian Mawissa 12' 0:2 Shavy Babicka 31' 0:3 Thijs Dallinga (k.) 45+3' 1:3 Teddy Teuma 49' 2:3 Sergio Akieme 90+1'

Stade Brestois 29 - OGC Nice 0:0

Olympique Lyon - Olympique Marsylia 1:0 (1:0) 1:0 Alexandre Lacazette 36'