Coraz ciemniejsze chmury nad klubem Mateusza Wieteski

Cagliari Calcio nie radzi sobie lepiej w obronie po ponownym odstawieniu Mateusza Wieteski od podstawowego składu. W sobotę beniaminek ligi włoskiej przegrał 1:3 z Lazio. Polak był tylko zmiennikiem.

Mecz Serie A: Cagliari Calcio - Lazio PAP/EPA / Fabio Murru / Mecz Serie A: Cagliari Calcio - Lazio
Lazio rozpoczęło piłkarski rok od serii wygranych, ale wcześnie zostało sprowadzone na ziemię, a perspektywa awansu do europejskich pucharów oddaliła się. Szczególnie źle w ostatnich meczach wyglądała gra ofensywna Biancocelestich, ponieważ prawie nie oddawali oni strzałów celnych. Reakcją Maurizio Sarrego było przywrócenie do podstawowego składu kapitana Lazio - Ciro Immobile. Okazało się to dobre rozwiązanie.

Z kolei mocno związany z AS Romą trener Claudio Ranieri zdecydował się wystawić w trójce obrońców Alessandro Deiolę. Mógł skorzystać na przykład z Mateusza Wieteski, ale wolał wystawić nominalnego, środkowego pomocnika. Raczej nie opłaciło się, ponieważ w 26. minucie Alessandro Deiola wbił sobie gola samobójczego. Zachował się niezdarnie po płaskim wstrzeleniu Gustava Isaksena, choć blisko nie było żadnego gracza Lazio.

Możliwość oddania strzału do właściwej bramki mieli w pierwszej połowie napastnicy obu zespołów. Ciro Immobile wybiegł sam na sam z Simone Scuffetem, ale uderzył ponad poprzeczką. Z kolei Gianluca Lapadula główkował prosto w Ivana Provedela po wrzutce z rzutu wolnego.

Po przerwie kolejne gole na Sardynii. Kiedy Lazio zdobyło prowadzenie 2:0 strzałem Ciro Immobile, rozprężyło się, co skończyło się eleganckim trafieniem na 1:2 Gianluki Gaetano. Rzymianie zachowali większą czujność, kiedy w 65. minucie Felipe Anderson odzyskał dla nich dwubramkowe prowadzenie. Brazylijczyk strzelił na 3:1 po dograniu zmiennika Matiasa Vecino.

W 74. minucie Mateusz Wieteska wszedł na boisko z ławki rezerwowych za sprowadzonego w zimowym oknie transferowym, ale mającego zaległości kondycyjne Yerry'ego Minę.

Cagliari Calcio - Lazio 1:3 (0:1)
0:1 - Alessandro Deiola (sam.) 26'
0:2 - Ciro Immobile 49'
1:2 - Gianluca Gaetano 51'
1:3 - Felipe Anderson 66'

Cagliari: Simone Scuffet - Yerry Mina (74' Mateusz Wieteska), Alessandro Deiola, Adam Obert (63' Tommaso Augello) - Gabriele Zappa, Nahitan Nandez, Antoine Makoumbou, Gianluca Gaetano, Paulo Azzi (46' Alberto Dossena) - Nicolas Viola (46' Zito Luvumbo), Gianluca Lapadula (74' Leonardo Pavoletti)

Lazio: Ivan Provedel - Adam Marusić, Mario Gila, Alessio Romagnoli, Elseid Hysaj - Matteo Guendouzi, Danilo Cataldi (78' Daichi Kamada), Luis Alberto (62' Matias Vecino) - Gustav Isaksen (84' Pedro Rodriguez), Ciro Immobile (62' Taty Castellanos), Felipe Anderson

Żółte kartki: Makoumbou (Cagliari) oraz Immobile, Romagnoli, Vecino (Lazio)