Konkretna zaliczka klubu Szymona Włodarczyka w Lidze Konferencji Europy

Sturm Graz zwyciężył 4:1 ze Slovanem Brarysława, dzięki czemu ma blisko do najlepszej szesnastki Ligi Konferencji Europy. Ambitnym pościgiem popisała się nie tylko Legia Warszawa, ale również Royale Union Saint-Gilloise.

Mecz Ligi Konferencji Europy: Olympiakos Pireus - Ferencvarosi TC PAP/EPA / Georgia Panagopoulou / Mecz Ligi Konferencji Europy: Olympiakos Pireus - Ferencvarosi TC
Sturm Graz wślizgnął się z grupy Ligi Europy do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Wyprzedził w niej Raków Częstochowa, choć kilkakrotnie jakby chciał oddać mistrzom Polski miejsce w rozgrywkach. W okresie przygotowań zespół Szymona Włodarczyka poniósł między innymi porażkę 1:6 z Pogonią Szczecin. W grze o stawkę Sturmowi szło już wyraźnie lepiej i w pierwszej połowie dwa razy zdobywał prowadzenie, dzięki czemu prowadził 2:1 ze Slovanem Bratysława. Kolejne gole na 4:1 padły już po przerwie, a Szymon Włodarczyk był zmiennikiem w 71. minucie.

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt wybrali się w krótki wyjazd do Belgii. Od początku meczu z Royale Union Saint-Gilloise ruszyli energicznie do ataku, a zdobycie prowadzenia 2:0 zajęło im 10 minut. Do bramki zaskoczonych gospodarzy strzelali Fares Chaibi oraz Sasa Kalajdzić. Eintracht rozprężył się i szkolnym błędem podarował gospodarzom gola kontaktowego. W niewiele mniej absurdalnych okolicznościach padła bramka na 2:2 w 68. minucie.

Olympiakos Pireus rozpoczął dwumecz z Ferencvarosi TC na własnym stadionie. W jego jedenastce znalazł się Santiago Hezze, czyli od niedawna posiadacz polskiego paszportu. Olympiakos chciał ruszyć do Budapesztu z zaliczką, ale przedzieranie się przez obronę przeciwnika nie przychodziło z łatwością. Dopiero w 83. minucie Ayoub El Kaabi dał przewagę 1:0 klubowi z Grecji.