Klub Karola Linettego jeszcze nie odpuszcza

Torino FC jeszcze naciska na kluby znajdujące się w Serie A na miejscach premiowanych awansem do europejskich pucharów. Karol Linetty był zmiennikiem w wygranym 2:0 meczu z US Lecce.

Karol Linetty w barwach Torino FC Instagram / Karol Linetty / Karol Linetty w barwach Torino FC
Torino FC musi wygrywać takie mecze, jeżeli chce znaleźć się na miejscach premiowanych awansem z Serie A do europejskich pucharów. Sam trener Ivan Jurić powiedział, że uzależnia pozostanie w klubie od wejścia przynajmniej do eliminacji Ligi Konferencji Europy. W piątek dużo argumentów przemawiało za Granatą, która grała u siebie z nisko notowanym US Lecce.

W pierwszej połowie piłkarze z Turynu nie przedarli się przez obronę z południa Włoch. Gra do przerwy nie była dobrym otwarciem kolejki w lidze włoskiej. Skończyło się na dwóch żółtych kartach i rozczarowaniu publiczności.

Krótko po przerwie padła bramka dla Torino. W 48. minucie sposób na pokonanie Wladimira Falcone znalazł Raoul Bellanova. Utrzymanie korzystnego wyniku ułatwiła zawodnikom z Piemontu druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Marina Pongracicia z Lecce.

Drugi gol dla Torino padł już po wejściu z ławki rezerwowych na boisko Karola Linettego. Polak był zmiennikiem Nikoli Vlasicia w 62. minucie. W 80. minucie Duvan Zapata wykorzystał dośrodkowanie innego rezerwowego Mergima Vojvody z rzutu rożnego i cieszył się z ósmego trafienia w sezonie ligowym. W klasyfikacji kanadyjskiej Kolumbijczyk ma już 11 punktów.

Torino FC - US Lecce 2:0 (0:0)
1:0 - Raoul Bellanova 49'
2:0 - Duvan Zapata 80'

Torino: Vanja Milinković-Savić - Koffi Djidji, Matteo Lovato, Adam Masina - Raoul Bellanova, Samuele Ricci, Ivan Ilić (88' Gvidas Gineitis), Valentino Lazaro (76' Mergim Vojvoda) - Nikola Vlasić (62' Karol Linetty) - Pietro Pellegri (62' Antonio Sanabria), Duvan Zapata (88' David Okereke)

Lecce: Wladimiro Falcone - Valentin Gendrey, Marin Pongracić, Federico Baschirotto, Patrick Dorgu (79' Antonino Gallo) - Hamza Rafia (61' Nicola Sansone), Ylber Ramadani, Alexis Blin (61' Mohamed Kaba) - Pontus Almqvist, Roberto Piccoli (79' Nikola Krstović), Remi Oudin (74' Ahmed Touba)

Żółte kartki: Djidji (Torino) oraz Pongracić, Blin, Dorgu (Lecce)

Czerwona kartka: Marin Pongracić (Lecce) /70' - za drugą żółtą/

Sędzia: Giovanni Ayroldi