Bologna ucieka rywalom. Ważna obrona Łukasza Skorupskiego

Bologna FC oddaliła się o kolejne trzy punkty od Lazio w tabeli ligi włoskiej. Wygrała 2:1, choć jako pierwsza straciła gola. Przy niekorzystnym wyniku Łukasz Skorupski zatrzymał piłkę końcami palców po groźnym strzale.

Łukasz Skorupski Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Lazio próbowało pójść za ciosem w drugim z kolei meczu na Stadio Olimpico po pokonaniu 1:0 Bayernu Monachium. W 18. minucie niedzielnego spotkania Gustav Isaksen strzelił gola dla Biancocelestich. Był na czystej pozycji po eleganckiej wymianie podań z Ciro Immobile. W 31. minucie rzymianie mieli możliwość podwojenia prowadzenia, ale rewelacyjną paradę zaprezentował Łukasz Skorupski. Polak sięgnął piłkę dosłownie końcami palców.

Zdecydowanie gorzej niż Łukasz Skorupski zachował się bramkarz rzymian Ivan Provedel. Nonsensowna próba wyprowadzenia piłki, krótkimi podaniami, pod naporem pressingu Bologni, skończyła się stratą na rzecz Giovanniego Fabbiana. Nie minęły trzy sekundy i Rossoblu cieszyli się z wyrównania na 1:1 po strzale Oussamy El Azzouzi.

Łukasz Skorupski wrócił do podstawowego składu Bologni po jednym meczu odpoczynku. Bramkarz reprezentacji Polski zwolnił miejsce między słupkami Federico Ravagli w środę, kiedy to Rossoblu zwyciężyli 2:0 z US Lecce. Tego samego nie można było powiedzieć o Kacprze Urbańskim, który w drugim meczu z rzędu nie miał miejsca w jedenastce Thiago Motty. Urbański był tym razem zmiennikiem.

Obu klubom pozostała cała druga połowa na rozstrzygnięcie meczu i zdobycie ważnego kompletu punktów w kontekście walki o awans do europejskich pucharów. Zrobiła to Bologna, a konkretnie jej najskuteczniejszy zawodnik Joshua Zirkzee. Były napastnik Bayernu Monachium zdobył gola na 2:1 w 78. minucie po dograniu Viktora Kristiansena.

Lazio - Bologna FC 1:2 (1:1)
1:0 - Gustav Isaksen 18'
1:1 - Oussama El Azzouzi 39'
1:2 - Joshua Zirkzee 78'

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari (77' Luca Pellegrini), Patric (11' Nicolo Casale), Mario Gila, Adam Marusić - Matteo Guendouzi, Danilo Cataldi, Luis Alberto (77' Daichi Kamada) - Gustav Isaksen (65' Pedro Rodriguez), Ciro Immobile (65' Taty Castellanos), Felipe Anderson

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch, Sam Beukema, Jhon Lucumi, Victor Kristiansen (85' Riccardo Calafiori) - Oussama El Azzouzi (73' Michel Aebischer) - Ricccardo Orsolini (85' Charalampos Lykogiannis), Lewis Ferguson, Giovanni Fabbian (65' Kacper Urbański), Alexis Saelemaekers (73' Dan Ndoye) - Joshua Zirkzee

Żółte kartki: Cataldi (Lazio) oraz Fabbian, El Azzouzi, Aebischer (Bologna)

Sędzia: Fabio Maresca