15 goli w meczach Bundesligi. Grał Dawid Kownacki

W sobotnich meczach Bundesligi padło 15 bramek. Aż 7 z nich kibice oglądali w spotkaniu pomiędzy Borussią M'glabach i Vfl Bochum. Z kolei w zespole Werderu Brema kwadrans rozegrał Dawid Kownacki.

Łukasz Witczyk
Dawid Kownacki Getty Images / Roland Krivec / Na zdjęciu: Dawid Kownacki

Nie był to udany mecz dla Werderu Brema. Rywalem zespołu Dawida Kownackiego był SV Darmstadt 98. Polak mecz rozpoczął na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku na ostatni kwadrans. Wtedy już było 1:1. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Werderu, ale pomogli w tym rywale. W 8. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu samobójczym Christopha Zimmermanna.

Darmstadt zdołało wyrównać w 33. minucie po trafieniu Juliana Justvana. W końcówce goście jeszcze dwukrotnie cieszyli się z goli, ale po analizie VAR anulowano oba trafienia. Tym samym spotkanie zakończyło się remisem.

Podziałem punktów i wynikiem 1:1 zakończył się również mecz VfB Stuttgart z 1.FC Koeln Oba gole padły po przerwie. W 53. minucie to VfB cieszyło się z gola autorstwa Enzo Milleta. Niecałe 10 minut później ekipa z Kolonii doprowadziła do remisu. Gola strzelił Eric Martel.

Sześć goli oglądali kibice w starciu Borussii M'gladbach i VfL Bochum. To gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie, a do przerwy prowadzili 2:0 po golach Nathana Ngomou i Juliana Weigla z rzutu karnego. Po przerwie Borussia jeszcze dobiła swoich rywali. W 72. minucie do siatki rywali trafił Rocco Reitz. Wtedy przyjezdni zaczęli odrabiać straty. Po chwili było 3:1 po golu Philippa Hofmanna, ale Borussia szybko odpowiedziała kolejnym golem Theosona Siebatcheu. W końcówce dla VfL trafił jeszcze Keven Schlotterbeck, a dla Borussii Franck Honorat.

Remis 2:2 padł w meczu Unionu ekipą Heidenheim. Ten mecz świetnie rozpoczęli goście, którzy w 3. minucie objęli prowadzenie po golu Nikoli Dovedana. Union zdołał odpowiedzieć dwoma bramkami do szatni. Do siatki rywali trafili Robin Gosens i Andras Schafer. Po przerwie przyjezdni zdołali zadać cios przeciwnikom i uratowali remis po golu Jana Niklasa Neste.