Była 114. minuta meczu. Tego gola można oglądać i oglądać

Rywalizacja Bodo/Glimt z Ajaksem Amsterdam w Lidze Konferencji Europy dostarczyła ogromnych emocji. O awansie Holendrów zdecydował "centrostrzał" w wykonaniu Kennetha Taylora.

Piotr Bobakowski
gol Taylora w meczu Bodo vs Ajax w LKE Twitter / twitter.com/viaplaysportpl / Na zdjęciu: gol Taylora w meczu Bodo vs Ajax w LKE
Po remisie w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy w Amsterdamie z Ajaksem (2:2), w rewanżu na Aspmyra Stadion FK Bodo/Glimt było faworytem do awansu.

Norwegowie nie wykorzystali jednak szansy i ostatecznie przegrali - w niesamowitych okolicznościach - po dogrywce (1:2). W kolejnej rundzie LKE wystąpi więc Ajax.

W 114. minucie goście wykonywali rzut rożny. Piłka trafiła do stojącego za "szesnastką" Kennetha Taylora. 21-letni pomocnik wbiegł z futbolówką w pole karne i... "centrostrzałem" zdobył niezwykle ważnego gola (patrz wideo poniżej).

Radość w ekipie gości była ogromna. 21-letni pomocnik został bohaterem drużyny z Amsterdamu. "Sceny w 114. minucie" - skomentowano na profilu na X platformy Viaplay, gdzie zamieszczono nagranie z trafieniem Taylora.