Co to było? Dramatyczny mecz Piasta Gliwice z Cracovią

Beznadziejne zawody oglądaliśmy na inaugurację 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Zero emocji, prawie zero strzałów i zero goli - Piast Gliwice i Cracovia zaprezentowały się fatalnie.

Sebastian Kordek
mecz Piast - Cracovia PAP / Michał Meissner / Na zdjęciu: mecz Piast - Cracovia
Fatalnie w 2024 rok weszli piłkarze Piasta Gliwice. W dwóch pierwszych meczach ponieśli dwie porażki (obie po 1:3) i są drugą - po Radomiaku - najgorszą drużyną rundy wiosennej. Widmo strefy spadkowej mocno zbliżyło się do gliwiczan, więc mecz z Cracovią urósł do wysokiej rangi.

Cracovią, która również chce oddalić się od czerwonej strefy. Po 21 meczach Pasy mają punkt przewagi nad Piastem, ale niebiesko-czerwoni mają o jeden mecz rozegrany mniej. Krakowianie efektownie, bo od rozgromienia 6:0 Radomiaka Radom rozpoczęli rundę rewanżową. Później przyszedł remis 1:1 z Zagłębiem Lubin.

Pierwsze minuty były bardzo słabe. Gra rwana i niedokładna, z której nie wynikały żadne sytuacje podbramkowe. Dopiero po upływie niespełna kwadransa oglądaliśmy celne uderzenie, choć ciężko mówić o zagrożeniu. Próbę Patryka Makucha bez problemów złapał Karol Szymański.

O zgrozo, była to jedyna godna odnotowania sytuacja w pierwszych 45 minutach... Dramatyczna była pierwsza połowa w Gliwicach.

W drugą odsłonę z większym animuszem wszedł Piast, ale poza energią, nie pokazywał niczego ciekawego. Dość wspomnieć, że dopiero w 64. minucie gospodarze oddali pierwszy celny strzał za sprawą Fabiana Piaseckiego. Było to jednak uderzenie, z którym poradziłby sobie każdy golkiper na Orliku.

W tym wątpliwej jakości "widowisku" nic więcej się nie wydarzyło, więc tak naprawdę przez cały mecz nie wydarzyło się nic... Obie drużyny zaprezentowały się beznadziejnie, także fakt, że mogą dopisać do swoich kont po jednym punkcie, musi dać im satysfakcję.

Piast Gliwice - Cracovia 0:0

Piast Gliwice : Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Michał Chrapek, Grzegorz Tomasiewicz - Damian Kądzior (71' Serhij Krykun), Jorge Felix (88' Tihomir Kostadinov), Michael Ameyaw (79' Miłosz Szczepański) - Fabian Piasecki.

Cracovia: Sebastian Madejski - Eneo Bitri, Andreas Skovgaard, Arttu Hoskonen - Otar Kakabadze, Patryk Sokołowski (71' Takuto Oshima), Jani Atanasov (87' Karol Knap), Paweł Jaroszyński - Michał Rakoczy (79' Mikkel Maigaard) - Benjamin Kallman, Patryk Makuch (80' Filip Rózga).

Żółte kartki: Ameyaw (Piast) oraz Bitri (Cracovia).

Sędzia: Karol Arys (Szczecin).