Trzy minuty wstrząsnęły Miedzią Legnica

GKS Katowice skutecznie zrewanżował się Miedzi Legnica za porażkę poniesioną w rundzie jesiennej. W zaległym meczu Fortuna I ligi zwyciężył 2:0 dzięki niszczycielskiemu przyspieszeniu w kwadransie przed przerwą.

Miedź Legnica w okresie przygotowań w 2024 roku Materiały prasowe / Paweł Sasiela / MiedzLegnica.eu / Miedź Legnica w okresie przygotowań w 2024 roku
We wtorek została nadrobiona zaległość z 18. kolejki. 10 grudnia pierwszoligowcy nie rozegrali meczu w Katowicach z powodu złego stanu boiska. Postanowili zrobić to już po zimowym okresie przygotowań.

Zaległe spotkanie było trzecim obu klubów w rundzie wiosennej. Dotąd trochę lepiej wiodło się Miedzi Legnica, która zdobyła cztery punkty w bezbramkowym meczu z Górnikiem Łęczna i za zwycięstwo 2:1 z Polonią Warszawa. W analogicznym fragmencie sezonu GKS Katowice wygrał 2:0 z Motorem Lublin i stracił w czasie doliczonym bramkę decydującą o porażce 1:2 z Wisłą Płock.

W tabeli obu zespołów próżno było szukać nawet w strefie barażowej. Miedź zamykała jej górną część i miała przed meczem o pięć punktów więcej niż GKS. W razie zwycięstwa podopieczni Radosława Belli mogli przeskoczyć do najlepszej szóstki. Byli oni lepsi niż katowiczanie w trzech ostatnich meczach, a w rundzie jesiennej ograli ich 1:0.

Do najważniejszych wydarzeń wtorkowego meczu doszło w ostatnim kwadransie w pierwszej połowie. Będący w wysokiej formie Sebastian Bergierr otworzył wynik w 33. minucie strzałem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Niewiele później w 36. minucie Arkadiusz Jędrych podwyższył wynik na 2:0 strzałem na zakończenie indywidualnego rajdu. GKS miał dwubramkową zaliczkę i nie oddał ani jej części do ostatniego gwizdka sędziego Roberta Marciniaka.

GKS rozegra również kolejny mecz na własnym stadionie, a jego przeciwnikiem będzie Znicz Pruszków. Miedź Legnica zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.

GKS Katowice - Miedź Legnica 2:0 (2:0)
1:0 - Sebastian Bergier 33'
2:0 - Arkadiusz Jędrych 36'

GKS: Dawid Kudła - Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Arkadiusz Komor - Marcin Wasielewski (80' Adrian Danek), Mateusz Marzec (87' Shun Shibata), Antoni Kozubal, Oskar Repka, Adrian Błąd (90' Christian Aleman), Grzegorz Rogala - Sebastian Bergier (90' Kacper Pietrzyk)

Miedź: Jakub Mądrzyk - Michael Kostka, Nemanja Mijusković, Ruben Hoogenhout, Jurich Carolina (46' Florian Hartherz) - Emmanuel Agbor (46' Iban Salvador), Patryk Pierzak (46' Iwo Kaczmarski), Damian Tront, Kamil Antonik (74' Damian Michalik) - Kamil Drygas (74' Krzysztof Drzazga), Bartosz Guzdek

Żółte kartki: Pierzak, Kaczmarski, Salvador, Tront, Guzdek (Miedź)

Sędzia: Robert Marciniak (Kraków)