Znakomity mecz polskiego napastnika. Dublet w greckiej Super League

Polscy napastnicy imponują nie tylko w Turcji. W środowym meczu greckiej Super League 2 bramki dla Atromitosu Ateny zdobył Karol Angielski, zapewniając tym samym swojej drużynie 3 punkty.

Bartłomiej Bukowski
Karol Angielski Getty Images / Alex Nicodim/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Karol Angielski
Atromitos Ateny wreszcie zakończył fatalną serię 7 ligowych meczów bez wygranej (w tym 6 porażek). Duża w tym zasługa Karola Angielskiego.

Polak, w starciu z Lamią, zdobył dwie bramki. Nie przeszkodził mu nawet fakt, że na boisku pojawił się dopiero w 58. minucie.

Angielski zmienił Nikosa Vergosa przy stanie 1:1. Zaledwie 3 minuty po wejściu 27-latek po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców.

Sytuacja Atromitosu skomplikowała się jednak w 69. minucie, gdy strzelec pierwszego gola, Denzel Jubitana, obejrzał drugą żółtą, a w efekcie tego czerwoną kartkę. I gdy wydawało się, że to goście mogą doprowadzić do wyrównania, wynik na 3:1, w 82. minucie, ustalił Angielski.

Polak tym samym zdobył swoją 6. i 7. bramkę w obecnym sezonie Super League. Liderem klasyfikacji strzelców jest Hiszpan, Loren Moron, który jak dotąd trafiał do siatki 13-krotnie. 10 trafieniami pochwalić może się z kolei znany z Legii Warszawa Carlitos.

Atromitos Ateny - Lamia 3:1 (1:1)

1:0 - Jubitana 2'
1:1 - Slivka 26'
2:1 - Angielski 61'
3:1 - Angielski - 82'

Media: Wielki powrót do TVP.