Fatalny tydzień Realu Sociedad

Ostatnich dni nie będą mile wspominali wszyscy związani z Realem Sociedad. Drużyna przegrała trzy mecze z rzędu i w walcząc o europejskie puchary skomplikowała swoją sytuację.

Michał Piegza
To nie jest udany tydzień dla Realu Sociedad PAP/EPA / PAP/EPA/Jose Manuel Vidal / To nie jest udany tydzień dla Realu Sociedad

Piłkarze Realu Sociedad walczyli na trzech frontach. Wkrótce najprawdopodobniej zostanie im tylko walka w La Lidze o zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. W Lidze Mistrzów trudno będzie wyeliminować PSG, a w Pucharze Króla zespół z San Sebastian niespodziewanie okazał się słabszy od Mallorki.

W La Lidze Real Sociedad przegrał dwa ostatnie spotkania. W sobotę już niemal z całkowicie odrodzoną Sevillą 2:3. Zespół plasuje się na 7. miejscu, do 6. Realu Betisu traci dwa punkty, ale rywale w trwającej kolejce rozegrają jeszcze mecz.

Swojej sytuacji w tabeli nie poprawił Cadiz. W wyjazdowej potyczce z Rayo Vallecano to gospodarze prowadzili od 88. minuty. Gościom udało się wyrównać w dwunastej minucie doliczonego czasu. Punkt zespołowi z Kadyksu niewiele daje.

Podział punktów także w potyczce bezpiecznych w tabeli Getafe i Las Palmas. Do przerwy miejscowi prowadzili dwoma golami, przyjezdni po przerwie wyrównali.

1:1 - Hernandez 90+12'

Getafe CF - UD Las Palmas 3:3 (3:1) 1:0 - Mata 11' 2:0 - Greenwood 14' 2:1 - Ramirez 35' 3:1 - Maksimović 45' 3:2 - Cardona 50' 3:3 - El Haddadi 57'

20 UD Almeria 33 2 10 21 33:67 16

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)