Chwila nieuwagi i kuriozalny gol. Spójrz, co zrobił obrońca [WIDEO]

Paweł Oleksy nie popisał się w meczu Fortuna I ligi z Miedzią Legnica. Błąd defensora zapoczątkował problemy Stali Rzeszów.

Rafał Szymański
gol samobójczy Oleksego Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol samobójczy Oleksego
Na inaugurację 22. kolejki Fortuna I ligi Stal Rzeszów grała na własnym stadionie z Miedzią Legnica. Walczący o awans przyjezdni stanęli na wysokości zadania i potrzebowali 34 minut, żeby objąć prowadzenie.

To była komedia pomyłek. Florian Hartherz ruszył w kierunku linii końcowej i zdecydował się na dośrodkowanie wzdłuż pola karnego. Próbę interwencji podjął Sebastien Thill, który jednak nieczysto trafił w piłkę.

Po niefortunnym zagraniu reprezentanta Luksemburga, piłka odbiła się od tułowia Pawła Oleksego i wylądowała w bramce. Ostatecznie gol samobójczy został zapisany na konto 32-latka, ale ten później w pewnym stopniu zrehabilitował się.

- Mamy bramkę samobójczą. Nie spodziewał się takiego zagrania Paweł Oleksy - tak całą sytuację skomentował na antenie Polsatu Sport Paweł Gołaszewski.

Oleksy pokonał bramkarza Miedzi w 66. minucie. Później pięknym trafieniem na listę strzelców wpisał się Iwo Kaczmarski. Z kolei Nemanja Mijusković strzałem z rzutu karnego ustalił rezultat na 3:1 dla legniczan.