Wieczysta Kraków nie zatrzymuje się. Debiuty ligowców

Lider IV grupy III Wieczysta Kraków nie zatrzymuje się. Główny faworyt do awansu, naszpikowany zawodnikami mający za sobą grę w PKO Ekstraklasie, w najskromniejszych rozmiarach pokonał beniaminka Wiślan Jaśkowice.

Michał Piegza
piłkarze Wieczystej Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
Piłkarze III ligi po zimowej przerwie wrócili do gry. Podczas przerwy między rundami sporo dzieje się w faworycie do awansu z grupy IV Wieczystej. Lider sprowadził do zespołu kolejnych zawodników z PKO Ekstraklasy. Klub zakontraktował Tomasza Swędrowskiego, Konrada Kasolika i Michała Trąbkę. Wszyscy wybiegli w wyjściowym składzie swojej nowej drużyny.

W wyjazdowej potyczce 19. kolejki z beniaminkiem Wiślanami Jaśkowice to inny zawodnik przed laty grający w ligowej elicie otworzył wynik. Już w 6. minucie płaskim strzałem z dystansu popisał się Maciej Jankowski i piłka przy słupku wtoczyła się do bramki.

Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w meczu. Dla Wieczystej było to siódme zwycięstwo z rzędu. W sobotę punkty zgubił wicelider tabeli Avia Świdnik (porażka 0:1 z KSZO Ostrowiec Św.) i przewaga krakowian wzrosła do sześciu punktów.

Wiślanie Jaśkowice - Wieczysta Kraków 0:1 (0:1)
0:1 - Maciej Jankowski 6'

To dlatego Legia sprzedała swoją gwiazdę. "Pojawiła się okoliczność"

Czy Wieczysta Kraków awansuje do 2. ligi?