Kilka minut wstrząsnęło zespołem Marcina Bułki

Potknięcie OGC Nice w Ligue 1. Drużyna Marcina Bułki co prawda prowadziła w meczu z Toulouse FC, jednak w ciągu mniej niż pięciu minut straciła dwa gole decydujące o porażce 1:2.

Marcin Bułka w barwach OGC Nice Instagram / OGC Nice / Na zdjęciu: Marcin Bułka w barwach OGC Nice
Do pierwszego, niedzielnego meczu w Ligue 1 doszło w Tuluzie. Wybrali się do niej piłkarze OGC Nice, dla których była to stosunkowo krótka wyprawa po południu Francji. W tabeli obu zespołom nieco dalej do siebie niż na mapie kraju, ponieważ walczące o awans do europejskich pucharów OGC Nice miało przed meczem o 14 punktów więcej niż będące w dolnej połowie stawki Toulouse FC.

Gospodarze chcieli postraszyć dobrze dysponowanego Marcina Bułkę atakami ofensywnego trio. Poza Thijsem Dallingą na desancie zostali ustawieni Aron Donnum oraz Yann Gboho.

Piłkarze z Nicei nie zamierzali przyglądać się akcjom gospodarzy i rozpoczęli mecz w wymarzony sposób. Była zaledwie 8. minuta, w której OGC Nice zdobyło prowadzenie 1:0 strzałem Terema Moffiego. Dla Toulouse FC był to zimny prysznic i znacznie skomplikowało zapunktowanie.

Toulouse FC pokazało charakter i odwróciło wynik na 2:1 w przedostatnim kwadransie. Między bramkami Thijsa Dallingi i Yanna Gboho były zaledwie cztery minuty różnicy. Gospodarze wybuchli radością po dwukrotnym pokonaniu Marcina Bułki i następnie z większym powodzeniem przypilnowali prowadzenia.

Toulouse FC - OGC Nice 2:1 (0:1)
0:1 - Terem Moffi 8'
1:1 - Thijs Dallinga 65'
2:1 - Yann Gboho 69'

Toulouse: Guillaume Restes - Kevin Keben (61' Gabriel Suazo), Logan Costa, Rasmus Nicolaisen - Warren Kamanzi, Stijn Spierings, Vincent Sierro, Christian Mawissa - Aron Donnum (90' Naatan Skytta), Thijs Dallinga (83' Frank Magri), Yann Gboho (90' Cristian Casseres)

Nice: Marcin Bułka - Melvin Bard (64' Romain Perraud), Jean-Clair Todibo, Dante, Jordan Lotomba (77' Tom Louchet) - Khephren Thuram, Pablo Rosario, Hichan Boudaoui (84' Alexis Claude-Maurice) - Jeremie Boga (77' Mohamed-Ali Cho), Evann Guessand, Terem Moffi (64' Gaetan Laborde)

Żółte kartki: Costa, Spierings (Toulouse) oraz Thuram, Moffi (Nice)

Sędzia: Jeremie Pignard