Zerwał siatkę. Kapitalne trafienie Mbappe [WIDEO]

Paris Saint-Germain prowadziło do przerwy z Realem Socieded 1:0. Duża w tym zasługa Kyliana Mbappe, który w fenomenalnym stylu wpisał się na listę strzelców.

Szymon Michalski
gol Kyliana Mbappe Twitter / Polsat Sport / gol Kyliana Mbappe
Na wtorek 5 marca zaplanowano rewanżowe starcie 1/8 finału w Lidze Mistrzów z udziałem Realu Sociedad i Paris Saint-Germain. Po pierwszym spotkaniu w lepszej sytuacji znajdowała się drużyna z Francji, która do Hiszpania pojechała bronić dwubramkowej przewagi (2:0).

Szybko jednak okazało się, że zaliczka z pierwszego spotkania jeszcze się zwiększyła. W 15. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Kylian Mbappe. Był to jednak gol, który na długo zapadnie kibicom w pamięci.

Reprezentant Francji, będąc przy piłce, zagonił się nieco w kąt pola karnego. Wydawało się, że w tej sytuacji jedyne, co mu pozostało, to wycofać futbolówkę do tyłu. Nic bardziej mylnego. 25-latek zdecydował się na drybling.

I jak się okazało, była to słuszna decyzja. Obrońcy, kolokwialnie mówiąc, zostali wsadzeni na karuzelę. Mbappe znalazł sobie trochę miejsca na oddanie strzału i posłał piłkę w kierunku bramki. Ta leciała z taką prędkością, że stojący w niej golkiper Realu Alex Remiro nie był w stanie zareagować.

Dzięki temu trafieniu Paris Saint-Germain podwyższyło prowadzenie w dwumeczu do trzech bramek. Na przerwę piłkarze obu drużyn schodzili bowiem przy stanie 0:1. Dodajmy, że to piąte trafienie Kyliana Mbappe w tej edycji Ligi Mistrzów.

To jednak nie jedyny gol reprezentacja Francji w tym spotkaniu. W 56. minucie Mbappe wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali i bez większych problemów wpakował piłkę do siatki, podwyższając prowadzenie PSG w dwumeczu na 4:0.