Popisowe mecze AS Romy i Liverpool FC. Kanonady w Lidze Europy

Piłkarze AS Romy i Liverpoolu FC zdobyli wysoką przewagę przed rewanżami o awans do ćwierćfinałów Ligi Europy. Większy problem w swoim dwumeczu ma Bayer 04 Leverkusen.

Mecz Ligi Europy AS Roma - Brighton and Hove Albion PAP/EPA / Fabio Frustaci / Mecz Ligi Europy AS Roma - Brighton and Hove Albion
Dwumecz klubów Polaków - AS Romy i Brighton and Hove Albion - rozpoczął się na Stadio Olimpico. Zapowiadał się ciekawie między innymi z powodu spotkania włoskich trenerów Daniele De Rossiego i Roberto De Zerbiego. Nie wstawili oni do składów Nicoli Zalewskiego oraz Jakuba Modera. Dopiero w 88. minucie Nicola Zalewski pokazał się jako zmiennik Stephana El Shaarawy'ego.

Pod wodzą Daniele De Rossiego w wysokiej formie są jednocześnie Paulo Dybala oraz Romelu Lukaku. Na potwierdzenie obaj strzelili po golu w pierwszej połowie starcia z Brighton and Hove Albion. Wykorzystali oni ogromne błędy w obronie debiutanta w Lidze Europy i pozwolili Giallorossim zejść na przerwę do szatni z przewagą 2:0. Do stanu 4:0 doprowadzili już mniej oczywiści piłkarze Gianluca Mancini i Bryan Cristante.

Liverpool FC wybrał się do Europy centralnej na mecz ze Spartą Praga. Na ławce rezerwowych The Reds znalazł się Fabian Mrozek. Menedżer Juergen Klopp zabrał ze sobą również Mateusza Musiałowskiego, ale ten nie miał możliwości wejścia na boisko z ławki rezerwowych.

The Reds sprawnie zdobyli prowadzenie. W 7. minucie Alexis Mac Allister strzelił skutecznie z wywalczonego przez siebie rzutu karnego. Ładniejsze uderzenie zza szesnastki na 2:0 oddał w 25. minucie Darwin Nunez. Jeszcze przed przerwą Urugwajczyk skompletował dublet strzałem z powietrza na 3:0, a ozdobą tej części była także interwencja na linii bramkowej Joe Gomeza. Także w drugiej połowie lepsi byli goście, którzy wrócą do Liverpoolu z przewagą 5:1.

W przewie od uciekania przed rywalami w Bundeslidze piłkarze Bayeru 04 Leverkusen wybrali się w daleką podróż na mecz z Karabachem Agdam. Aptekarze chcieli zdobyć przewagę przed rewanżem w Leverkusen. Z kolei zeszłoroczny przeciwnik Rakowa Częstochowa w eliminacjach Ligi Mistrzów postanowił sprawić niespodziankę. Zadania nie wykonali ani gospodarze, ani goście.

Karabach radził sobie nadspodziewanie dobrze i w pierwszej połowie zdobył prowadzenie 2:0. Pierwszoplanowym zawodnikiem był Juninho, który asystował przy golu Yassine'a Benzii, a w doliczonym czasie sam pokonał strzałem Mateja Kovara. Bayer poprawił sytuację już w drugiej połowie - złapał kontakt strzałem Floriana Wirtza i doprowadził do remisu 2:2 w doliczonym czasie uderzeniem Patrika Schicka.