Pogromca Legii Warszawa nie hamuje w Lidze Konferencji Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Svein Ove Ekornesvag / Michał Skóraś w meczu Club Brugge z Molde FK
PAP/EPA / Svein Ove Ekornesvag / Michał Skóraś w meczu Club Brugge z Molde FK

Molde FK przystąpi do rewanżu z Club Brugge po zwycięstwie 2:1 na własnym stadionie. Poza Michałem Skórasiem w Lidze Konferencji Europy pokazali się Matty Cash, Szymon Włodarczyk czy Santiago Hezze.

Po wyeliminowaniu Legii Warszawa, piłkarze Molde FK rozpoczęli u siebie dwumecz z Club Brugge. Na boisku był od początku Michał Skóraś w jedenastce z Brugii. Molde zdobyło w pierwszej połowie prowadzenie 1:0 strzałem Halldora Stenevika. Pokonał bramkarza płaskim uderzeniem zza pola karnego. Po zmianie stron, drużyna z Jupiler League starała się różnymi sposobami poprawić wynik. Potrafiła wyrównać na 1:1, po czym Molde mimo wszystko zapewniło sobie zwycięstwo 2:1 strzałem Fredrika Gulbrandssena.

Inny znajomy Legii Warszawa, czyli Aston Villa rozpoczęła w Amsterdamie dwumecz z Ajaksem. Trener Unai Emery nie wystawił w podstawowym składzie Matty'ego Casha, który czekał na swoją szansę na ławce rezerwowych. Już w przerwie reprezentant Polski był pierwszym zmiennikiem, a wszedł na boisko za Paua Torresa. I on nie wpłynął na bezbramkowy wynik.

Mało wskazuje na pozostanie w Lidze Konferencji Europy piłkarzy Sturmu Graz. Bez Szymona Włodarczyka w jedenastce zagrali u siebie z Lille OSC. Gospodarze mieli problem z upilnowaniem przede wszystkim Jonathana Davida. Napastnik Lille zdobył dwa gole i krótko po przerwie zapewnił prowadzenie 2:0. Bramkę na 3:0 dołożył jeszcze Edon Zhegrova. Wspomniany Szymon Włodarczyk wszedł z ławki rezerwowych w 65. minucie.

Gracze Maccabi Tel Awiw rozpoczęli mecz z Olympiakosem Pireus od mocnego uderzenia. Nie minęło 10 minut i drużyna ze stolicy Izraela prowadziła 2:0 dzięki strzałom Erana Zahaviego oraz Ido Shahara. Olympiakos, w którego jedenastce był Santiago Hezze, postawił się w bardzo skomplikowanej sytuacji. Gospodarze ani trochę nie poprawili sytuacji przed końcem meczu i ostatecznie zostali rozbici u siebie 1:4.

1/8 finału Ligi Konferencji Europy:

Molde FK - Club Brugge 2:1 (1:0) 1:0 - Halldor Stenevik 43' 1:1 - Maxim De Cuyper (k.) 85' 2:1 - Fredrik Gulbrandsen 90'

Ajax - Aston Villa 0:0

Sturm Graz - Lille OSC 0:3 (0:1) 0:1 - Jonathan David 28' 0:2 - Jonathan David 51' 0:3 - Edon Zhegrova 71'

Olympiakos Pireus - Maccabi Tel Awiw 1:4 (1:3) 0:1 - Eran Zahavi 5' 0:2 - Ido Shahar 9' 1:2 - Ayoub El Kaabi 13' 1:3 - Eran Zahavi 30' 1:4 - Dor Peretz 74'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Molde FK awansuje do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy?