The Championship: Koszmar drużyny Michała Helika

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Helik
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Helik

Huddersfield Town Michała Helika dobrze rozpoczęło mecz z West Bromwich Albion, ale ostatecznie przegrało 1:4. Również drużyna Przemysława Płachety - Swansea City - zaliczyła porażkę.

Huddersfield Town czeka rozpaczliwa walka o utrzymanie. Ostatnie mecze nie napawają jednak optymizmem. Zespół Michała Helika przegrał 1:4 z walczącym o awans do Premier League West Bromwich Albion. Początek meczu nie był jednak zły dla gospodarzy.

W 30. minucie miejscowi objęli prowadzenie po golu Delano Burgzorga. To jednak wszystko, na co tego dnia było stać Huddersfield Town. Po zmianie stron do ataków ruszyli gracze WBA i rozbili swoich przeciwników.

W ciągu kwadransa West Bromwich Albion strzeliło trzy gole i wybiło gospodarzom z głów marzenia o sprawieniu niespodzianki. Bramki zdobyli Mikey Johnston, Kyle Bartley oraz Okay Yokuslu. Kilka chwil później miejscowych dobił Johnston i ustalił wynik na 4:1. Helik opuścił boisko w 76. minucie.

Wyjazdową porażkę zaliczyła ekipa Swansea City, w której Przemysław Płacheta rozegrał pełne 90 minut. Gola na wagę zwycięstwa dla Bristol City w 73. minucie strzelił Robert Dickie.

Wyniki:

Huddersfield Town - West Bromwich Albion 1:4 (1:0) 1:0 - Delano Burgzorg 30' 1:1 - Mikey Johnston 51' 1:2 - Kyle Bartley 60' 1:3 - Okay Yokuslu 66' 1:4 - Mikey Johnston 73'

Bristol City - Swansea City 1:0 (0:0) 1:0 - Robert Dickie 73'