Motor Lublin zgubił punkty w Fortuna I lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Goncalo Feio
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Goncalo Feio

Motor Lublin nie wykorzystał prowadzenia i musiał zadowolić się remisem 1:1 w meczu z Polonią Warszawa. Punkty stracił również inny kandydat do awansu GKS Tychy, który zremisował 2:2 z Miedzią Legnica.

Motor Lublin potrzebował nieco ponad kwadransa na oddanie strzału do bramki beniaminka. W 23. minucie z gola, zdobytego głową, cieszył się Samuel Mraz. Sprawna akcja, przeprowadzona przez podopiecznych Goncalo Feio, dała im prowadzenie. Nie poradzili sobie z jej poskromieniem ani obrońcy Polonii Warszawa, ani bramkarz Jakub Lemanowicz.

Motor dość spokojnie utrzymał jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego Patryka Gryckiewicza w pierwszej połowie. Polonii nie brakowało problemów na boisku - po zaledwie 25 minutach doszło w niej do dwóch zmian za Władysława Ochrończuka oraz Wiktora Pleśnierowicza. Ich zmiennikami byli Jakub Piątek i Maciej Kowalski-Haberek.

Polonia pozbierała się na przekór problemom i po kolejnych zmianach w jedenastce doprowadziła do remisu 1:1. Beniaminek zaatakował w ostatnim kwadransie podstawowego czasu, co doprowadziło do faulu Kamila Kruka wewnątrz pola karnego. Za wykonanie jedenastki zabrał się Szymon Kobusiński i w 77. minucie pokonał swoim uderzeniem Kacpra Rosę. Był to strzał na miarę punktu dla Czarnych Koszul.

Także GKS Tychy nie zdobył w sobotę kompletu punktów. Podopieczni Dariusza Banasika zagrali ambitnie w Legnicy, ale to wystarczyło tylko do zremisowania 2:2 z Miedzią. Drużyna z województwa śląskiego dwukrotnie odbierała prowadzenie gospodarzom. Na gola Damiana Michalika odpowiedział Bartosz Śpiączka, a na trafienie Mehdiego Lehaire ripostował z rzutu karnego Wiktor Żytek.

Dziwny przebieg miał mecz Chrobrego Głogów ze Stalą Rzeszów, który zakończył się wynikiem 2:1. Przez ponad 88 minut obu zespołom nie udało się przeprowadzić skutecznego ataku, po czym w szalonej końcówce wynik zmienił się trzy razy. Chrobry objął prowadzenie, po chwili je stracił, a w doliczonym czasie zapewnił sobie ważny komplet punktów strzałem Dawida Hanca.

23. kolejka Fortuna I ligi:

Motor Lublin - Polonia Warszawa 1:1 (1:0) 1:0 - Samuel Mraz 23' 1:1 - Szymon Kobusiński (k.) 77'

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:2 (2:1) 1:0 - Damian Michalik 10' 1:1 - Bartosz Śpiaczka 12' 2:1 - Mehdi Lehaire 30' 2:2 - Wiktor Żytek (k.) 53'

Chrobry Głogów - Stal Rzeszów 2:1 (0:0) 1:0 - Kacper Tabiś 89' 1:1 - Sebastien Thill 90' 2:1 - Dawid Hanc 90'