Kolejne rozczarowanie drużyny Polaków. Pierwszy raz Kamila Jóźwiaka

W La Lidze było blisko dużej niespodzianki. Plasująca się w strefie spadkowej Granada była bliska pokonania Realu Sociedad. Ostatecznie potyczka zakończyła się porażką gospodarzy 2:3. W składzie gospodarzy pojawił się Kamil Jóźwiak.

Michał Piegza
Piłkarze Granady kolejny raz nie wygrali PAP/EPA / PAP/EPA/Pepe Torres / Piłkarze Granady kolejny raz nie wygrali

W La Lidze sytuacja Granady jest bardzo trudna. Zespół do 28. kolejki nie zwyciężył od początku stycznia. Straty do bezpiecznej strefy powiększały się i szanse na zachowanie ligowego bytu z każdym tygodniem oddalały się.

Przez moment pojawiła się jednak nadzieja na poprawę sytuacji. W sobotnim spotkaniu z walczącym o prawo gry w europejskich pucharach w jedenastce gospodarzy po raz pierwszy pojawił się Kamil Jóźwiak (rozegrał całe spotkanie). Z kolei Kamil Piątkowski mecz spędził na ławce rezerwowych.

W 21. minucie Granada wyszła na prowadzenie, kiedy rzut karny wykorzystał Myrto Uzuni. Chwilę przed podyktowaniem rzutu karnego gola dla gospodarzy mógł zdobyć Jóźwiak, ale strzał Polaka obronił bramkarz. Goście wyrównali po dziesięciu minutach. Na przerwę to jednak miejscowi schodzili prowadząc, po kolejnym trafieniu Uzuniego.

Po zmianie stron Granada odpierała ataki rywali. Tak było do 80. minuty, kiedy do wyrównania doprowadził Robin Le Normand. To nie był koniec. Na cztery minuty przed końcem gościom z San Sebastian trzy punkty zapewnił Andre Silva.

Granada CF - Real Sociedad 2:3 (2:1) 1:0 - Uzuni (k.) 21' 1:1 - Sadiq 31' 2:1 - Uzuni 45+3' 2:2 - Le Normand 80' 2:3 - A. Silva 86'