Kapitalne nożyce piłkarza Monzy. Nie dało się tego zrobić lepiej! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Kapitalne trafienie Danny'ego Moty
Twitter / Eleven Sports / Kapitalne trafienie Danny'ego Moty

W meczu 28. kolejki Serie A Genoa podejmowała u siebie Monzę. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a ozdobą rywalizacji było efektowne trafienie Dany'ego Moty.

W tym artykule dowiesz się o:

Oba zespoły zajmowały przed tą potyczką miejsca w środkowej części tabeli, co zwiastowało wyrównaną rywalizację. Przedmeczowe przewidywania znalazły odzwierciedlenie w boiskowej rzeczywistości.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy po 18. minutach prowadzili już 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Matteo Pessina, a następnie trafieniem niezwykłej urody popisał się Dany Mota.

Napastnik AC Monzy fantastycznie złożył się do dośrodkowania z prawej strony i mocnym strzałem nożycami nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Ten gol może śmiało kandydować do miana bramki kolejki.

Genoa nie zamierzała jednak łatwo się poddawać. Gospodarze tworzyli sobie coraz więcej sytuacji, aż w końcu dopięli swego. Po bramkach Alberta Gudmundssona i Vitinhi na tablicy wyników widniał remis.

Ostatnie słowo należało jednak do Monzy. W 80. minucie trzy punkty gościom zapewnił Daniel Maldini. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Raffaele Palladino awansowali na 10. miejsce w tabeli Serie A. Genoa jest w niej 12.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty