Ważne zwycięstwo klubu Polaków w Serie A

Hellas Werona zapewnił sobie w pierwszej połowie zwycięstwo 1:0 z US Lecce. Paweł Dawidowicz pauzował z powodu kartek, a Karol Świderski był zmiennikiem.

Mecz Serie A: US Lecce - Hellas Werona PAP/EPA / Abbondanza Scuro Lezzi / Mecz Serie A: US Lecce - Hellas Werona
Do następnego meczu klubów z dolnej tabeli ligi włoskiej doszło wczesnym, niedzielnym popołudniem w Lecce. Na Stadio Via del Mare stawił się Hellas Werona, który przed pierwszym gwizdkiem sędziego Daniele Chiffiego był przedostatni w tabeli, ale tracił jedynie dwa punkty do będącego na bezpiecznej lokacie Lecce. Tym samym bezpośrednia potyczka miała duże znaczenie w kontekście walki o pozostanie we włoskiej elicie.

Hellas zagrał bez pauzującego z powodu nadmiaru żółtych kartek Pawła Dawidowicza. Na ławce rezerwowych pozostał Karol Świderski, który strzelił zwycięskiego gola w poprzednim meczu właśnie w roli zmiennika. Polaka ponownie można było spodziewać się na boisku po przerwie.

Podstawowi piłkarze Hellasu radzili sobie dobrze i już w 17. minucie zdobyli gola. Było to wymarzone otwarcie meczu dla zawodników ze Stadio Marcantonio Bentegodi. Z gola cieszył się Michael Folorunsho, który wykorzystał asystę Tomasa Suslova.

Ofensywa Lecce ma w tym sezonie duży problem, z trudem przychodzi jej tworzenie sytuacji podbramkowych i tym samym zdobywanie goli. Nie inaczej było, pomimo wsparcia publiczności, w niedzielne popołudnie. Gospodarze nie zmusili do wysiłku bramkarza Lorenzo Montipo do końca spotkania i ponieśli porażkę.

US Lecce - Hellas Werona 0:1 (0:1)
0:1 - Michael Folorunsho 17'

Lecce: Wladimiro Falcone - Valentin Gendrey, Marin Pongracić, Federico Baschirotto, Antonino Gallo (70' Patrick Dorgu) - Joan Gonzalez, Ylber Ramadani (81' Alexis Blin), Remi Oudin (81' Santiago Pierotti) - Pontus Almqvist (59' Roberto Piccoli), Nikola Krstović, Lameck Banda (70' Nicola Sansone)

Hellas: Lorenzo Montipo - Jackson Tchatchoua (58' Fabien Centonze), Giangiacomo Magnani, Diego Coppola, Juan David Cabal - Ondrej Duda, Suat Serdar (75' Daniel Silva) - Tomas Suslov (86' Thomas Henry), Michael Folorunsho, Darko Lazović (75' Stefan Mitrović) - Tijjani Noslin (58' Karol Świderski)

Żółte kartki: Banda, Sansone, Pongracić (Lecce) oraz Tchatchoua, Silva, Henry (Hellas)

Czerwona kartka: Thomas Henry (Hellas) /90' - za faul/

Sędzia: Daniele Chiffi