Przełamanie Milika! Wyczekiwany gol [WIDEO]

W ważnym meczu z Atalantą Bergamo Arkadiusz Milik dostał szansę i stanął na wysokości zadania. Napastnik Juventusu po długiej przerwie doczekał się gola w Serie A.

Rafał Szymański
strzał Milika Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: strzał Milika
Arkadiusz Milik skorzystał na nieszczęściu klubowego kolegi. Dusan Vlahović przekroczył limit żółtych kartek i w jego miejsce do podstawowego składu "Starej Damy" wskoczył reprezentant Polski. Rywalem turyńczyków była Atalanta Bergamo.

W 35. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie za sprawą Teuna Koopmeinersa. Na odpowiedź ekipy Massimiliano Allegrego trzeba było czekać do drugiej połowy, kiedy na listę strzelców wpisał się Andrea Cambiaso.

Milik, który przebywał na murawie od pierwszego gwizdka sędziego, przypomniał o sobie w 70. minucie. Napastnik odnalazł się po zgraniu Westona McKenniego i bez dłuższego namysłu uderzył z woleja. Bramkarz Marco Carnesecchi próbował interweniować nogami, ale to nie przyniosło pożądanego skutku, bo piłka zatrzymała się w siatce.

Od 7 października zeszłego roku Milik czekał na przełamanie na boiskach Serie A. Wówczas kadrowicz trafił do bramki w starciu derbowym z Torino (2:0). Z Atalantą snajper pokazał klasę i na pewno miał świadomość, że w najbliższy czwartek Michał Probierz wyśle powołania na marcowe zgrupowanie drużyny narodowej.

Radość piłkarzy Juventusu nie trwała zbyt długo. Kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry dublet skompletował Koopmeiners.

Widzew Łódź czekał na to od początku XXI wieku. Złoty strzał w doliczonym czasie!