Ligowy maruder postawił się Sevilli

Wydawało się, że Sevilla kryzys formy za sobą. Zespół w poniedziałek miał jednak duże problemy w wyjazdowej potyczce z ostatnią w tabeli Almerią. Ostatecznie potyczka zakończyła się remisem 2:2.

Michał Piegza
W meczu Almerii z Sevillą padły cztery gole PAP/EPA / PAP/EPA/Carlos Barba / W meczu Almerii z Sevillą padły cztery gole

Almeria do tej pory w La Lidze jeszcze nie wygrał. Zespół zamyka stawkę i szanse na utrzymanie ma już jedynie matematyczne.

W poniedziałek, w spotkaniu kończącym 28. serię, "czerwona latarnia" ligi potrafiła napsuć sporo krwi Sevilli. Goście kryzys mają za sobą, ale potyczkę zakończyli z rozczarowaniem.

W meczu to gospodarze prowadzili od 38. minuty. Almeria dzielnie odpierała ataki Sevilli do 81. minuty. Po wyrównującym trafieniu przyjezdni poszli po drugą bramkę i zdobyli ją pięć minut później.

Miejscowi walczyli do końca i w piątej minucie doliczonego czasu trafili na 2:2. Remis gospodarzom dał niewiele, za wyjątkiem satyfsakcji.

UD Almeria - Sevilla FC 2:2 (0:1) 1:0 - Embarba 38' 1:1 - Lukebakio 81' 1:2 - Ocampos 86' 2:2 - Milovanović 90+5'