Coraz goręcej w czołówce II ligi. Wicelider został dogoniony

KKS 1925 Kalisz stracił punkty w trzecim meczu z rzędu. Dlatego nie ma już ani jednego "oczka" przewagi nad trzecią w tabeli Pogonią Siedlce.

piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
KKS 1925 Kalisz zremisował 1:1 na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Nie pomogło mu w odniesieniu zwycięstwa ani prowadzenie od 18. minuty, ani druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Szymona Matuszka w 48. minucie. Osłabieni gospodarze doprowadzili do kompromisowego wyniku strzałem Joao Guilherme w 61. minuccie.

Także w środę Pogoń Siedlce zwyciężyła 1:0 ze Stomilem Olsztyn. O zdobyciu kompletu punktów, przez drugoligowca z Mazowsza, zdecydowało uderzenie Cezarego Demianiuka w 54. minucie. Doświadczony piłkarz zdobył 12. gola w sezonie ligowym po poradzeniu sobie w trakcie rajdu z Filipem Szabaciukiem oraz Igorem Kośmickim. Następnie pokonał Miłosza Garstkiewicza strzałem przy słupku.

Stomil Olsztyn ma coraz większy problem z punktowaniem. W 2024 roku drużyna z Warmii rozegrała cztery mecze i zdobyła w nich punkt za remis 1:1 z Wisłą Puławy. Następnie poniosła porażki z ŁKS-em II Łódź, Stalą Stalowa Wola i w środę z Pogonią Siedlce. Stomil pozostaje w strefie spadkowej niepewny pozostania na szczeblu centralnym.

20. kolejka II ligi:

GKS Jastrzębie - KKS 1925 Kalisz 1:1 (0:1)
0:1 - Kamil Koczy 18'
1:1 - Joao Guilherme 61'

Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0 - Cezary Demianiuk 54'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn utrzyma się w tym sezonie w II lidze?