"Rakieta". Kosmiczne trafienie Mbappe [WIDEO]

W 26. kolejce francuskiej Ligue 1 Paris Saint-Germain rozbiło Montpellier HSC 6:2. Ozdobą meczu było trafienie Kyliana Mbappe z 50. minuty, kiedy to popisał się fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego.

Jakub Fordon
uderzenie Kyliana Mbappe Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: uderzenie Kyliana Mbappe
Przyzwyczailiśmy się do tego, że w ostatnich latach rywalizacja we francuskiej Ligue 1 praktycznie nie istnieje. W końcu Paris Saint-Germain w dwóch ostatnich sezonach pewnie zdobyło mistrzostwo i teraz wszystko wskazuje na to, że będzie tak samo.

Po 26. kolejkach paryżanie mają 12 punktów przewagi nad drugim Stade Brestois 29. To efekt zwycięstwa z Montpellier HSC 6:2, podczas gdy pozostałe zespoły z czołówki zanotowały remisy.

Do końcowego triumfu mistrza Francji mocno przyczynił się Kylian Mbappe. To właśnie on zanotował hat-tricka, ale szczególnie podobać mogło się jego drugie trafienie. Po pierwszej połowie mieliśmy remis 2:2, mimo że PSG prowadziło 2:0.

Po zmianie stron Francuz otrzymał podanie od Bradleya Barcoli. I długo się nie zastanawiał, kiedy nie miał przy sobie żadnego obrońcy. Napastnik postanowił przygotować się do oddania strzału, a następnie huknął na bramkę rywali. Dimitry Bertaud nie miał żadnych szans, by obronić jego uderzenie.

"Cudowne trafienie Kyliana Mbappe! Ależ rakietę posłał Francuz! 'Co to jest za piłkarz!'" - podpisał nagranie z golem gwiazdora oficjalny profil Eleven Sports.

W 63. minucie Mbappe zanotował swoje trzecie trafienie, a tuż przed doliczonym czasem gry wynik meczu ustalił Nuno Mendes. Biorąc pod uwagę formę Francuza PSG zapewne zrobi wszystko, by ostatecznie ten postanowił przedłużyć swój kontrakt i zrezygnował z przenosin do Realu Madryt.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)