Pogoń Siedlce zagrała do końca. Jest już na szczycie II ligi

Drużyna z województwa mazowieckiego jest solidnie rozpędzona i dzięki zwycięstwu 1:0 z Olimpią Elbląg jest na pierwszym miejscu w tabeli II ligi. W meczu Skry Częstochowa z Chojniczanką nie padła bramka.

radość piłkarzy Pogoni Siedlce Twitter / Pogoń Siedlce / Na zdjęciu: radość piłkarzy Pogoni Siedlce
Od poprzedniego sezonu piłkarze w PKO Ekstraklasie i Fortuna I lidze nie rozgrywają meczów w przerwach reprezentacyjnych. W II lidze odbywa się część spotkań, a kadłubowa 25. kolejka rozpoczęła się w piątek pojedynkami w Częstochowie i w Siedlcach.

Pogoń Siedlce objęła pierwsze miejsce w tabeli dzięki zwycięstwu 1:0 z Olimpią Elbląg. Na jedynego, piątkowego gola w lidze trzeba było sporo poczekać. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, w czym spora zasługa Andrzeja Witana. Doświadczony bramkarz Olimpii rozprawił się z niebezpiecznym strzałem w 37. minucie.

Rozpędzeni gospodarze powalczyli do końca podstawowego czasu o komplet punktów i postawili na swoim. W 88. minucie Tomasz Walczak pokonał Andrzeja Witana strzałem na 1:0, a podawał mu Krystian Miś. Elblążanie ponownie nie zapunktowali i nieudana jak dotąd runda wiosenna skutkuje spadkiem na 11. miejsce w dolnej połowie tabeli.

W Częstochowie piłkarze Skry zagrali z Chojniczanką. Oba kluby są w gronie kandydatów do gry w barażach o awans do Fortuna I ligi, jednak ich forma jest nierówna. W pierwszej połowie lepsze sytuacje podbramkowe mieli gospodarze, jednak albo pudłowali, albo byli blokowani. Chojniczanka odpowiedziała strzałem Wojciecha Szumilasa, który efektownie zatrzymał bramkarz.

Skra próbowała zmienić bezbramkowy wynik lobem Tomasza Kubika, ale piłka została zatrzymana na linii przez obrońcę Chojniczanki. W 72. minucie sędzia Sebastian Tarnowski przyznał gościom rzut karny, po czym anulował decyzję, choć na stadionie nie było monitora do oglądania powtórek. Jeden z protestujących chojniczan został napomniany żółtą kartką. Już w końcówce Skrze nie udało się rozstrzygnąć meczu w dużym zamieszaniu po stałym fragmencie gry.

25. kolejka II ligi:

Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 - Tomasz Walczak 88'

Skra Częstochowa - Chojniczanka 0:0

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Pogoń Siedlce awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?