Wymiana ciosów w meczach II ligi

Niedziela pod znakiem remisów w II lidze. Konfrontacja Polonii Bytom z Wisłą Puławy zakończyła się wynikiem 2:2, a beniaminek dwa razy odpowiadał na gola przeciwnika. Hutnik Kraków podzielił się punktami z piątym klubem z rzędu.

piłkarze Polonii Bytom WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom
Wisła Puławy lepiej rozpoczęła mecz w Bytomiu i zdobyła prowadzenie 1:0 w 30. minucie. Goście mieli nieco szczęścia przy rzucie rożnym. Po groźnym dośrodkowaniu Krystiana Putona było strącenie Piotra Giela. Piłka, przed lądowaniem w siatce, odbiła się jeszcze od zawodnika Polonii Bytom, a także od Łukasza Wiecha.

Najlepszych okazji na wyrównanie w pierwszej połowie nie wykorzystał Dawid Wolny. W dwóch sytuacjach napastnik strzelił niecelnie, a w 45. minucie co prawda uderzył celnie, ale Wisła została uratowana przez Oskara Mielcarza.

W 48. minucie Polonia już nie ostrzegała puławian, a doprowadziła do remisu 1:1. Gospodarze żwawo ruszyli do atakowania po przerwie, a Lucjan Zieliński przyczaił się za plecami obrońców Wisły i oddał strzał z bliska po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Po wyrównaniu rozpoczął się dość toporny fragment meczu z małą liczbą stuprocentowych sytuacji podbramkowych. W 82. minucie przebudziła się Wisła i zmusiła zawodnika Polonii do wpakowania piłki do własnej siatki. Maksymilian Cichocki nie poradził sobie po dośrodkowaniu na koniec rajdu Karola Noiszewskiego.

Wisła nacieszyła się korzystnym wynikiem jeszcze krócej niż w pierwszym przypadku. W 85. minucie Kamil Wojtyra ustalił wynik na 2:2 z wywalczonego przez siebie rzutu karnego. Sędzia Damian Gawęcki pokazał na 11. metr po faulu Przemysława Skałeckiego, który zachował się źle po dośrodkowaniu Filipa Żagiela.

Hutnik Kraków od początku rundy wiosennej tylko remisuje. Podzielił się punktami z już pięcioma przeciwnikami. Byli nimi kolejno GKS Jastrzębie, Pogoń Siedlce, Wisła Puławy, ŁKS II Łódź oraz Stal Stalowa Wola. Niedzielna konfrontacja z beniaminkiem z Podkarpacia zakończyła się wynikiem 1:1.

Na prowadzeniu była Stal, a bramka na 1:0 Jakuba Górskiego dała gościom nadzieję na poprawienie kiepskiego bilansu na wyjazdach. Hutnik odpowiedział golem krótko po przerwie, a do remisu 1:1 doprowadził doświadczony Deniss Rakels. Jeden punkt nie przybliżył znacząco do znalezienia się w barażach o awans ani gospodarzy, ani gości.

25. kolejka II ligi:

Polonia Bytom - Wisła Puławy 2:2 (0:1)
0:1 - Łukasz Wiech 30'
1:1 - Lucjan Zieliński 48'
1:2 - Maksymilian Cichocki (sam.) 82'
2:2 - Kamil Wojtyra (k.) 85'

Hutnik Kraków - Stal Stalowa Wola 1:1 (0:1)
0:1 - Jakub Górski 25'
1:1 - Deniss Rakels 47'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wisła Puławy utrzyma się w tym sezonie w II lidze?